U Matki Bożej Pocieszenia, koronowanej w Pasierbcu 25 lat temu, dziękowaliśmy za swoje ćwierćwiecze!
Biskup tarnowski Andrzej Jeż w czasie głównej uroczystości odpustowej ku czci Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu zauważył, że niezwykle wymowne było to, iż z okazji Jej koronacji 25 lat temu do rąk uczestników tej uroczystości trafił pierwszy numer "Gościa Tarnowskiego". Stało się tak za sprawą śp. abp. Józefa Życińskiego, który ukochał to miejsce na Pasierbieckim Wzgórzu.
Świętował z nami limanowski chór Canticum Iubilaeum Henryk Przondziono /Foto Gość Pasterz Kościoła tarnowskiego tłumaczył, że nasze pokolenie jeszcze bardziej niż to, którego dotykały różnego rodzaju kataklizmy czy jarzmo wojen, potrzebuje pocieszenia Maryi. To Ona mocą swojego Syna Jezusa Chrystusa, którego niesie światu, przemienia smutek w radość. To pocieszenie płynie z wiary, nadaje sens życiu i przynosi nadzieję.
Biskup Andrzej Jeż mówił także o Dobrej Nowinie niesionej przez media, szczególnie w diecezji tarnowskiej przez tygodnik "Gość Niedzielny". Podnosił rolę prasy katolickiej, najbardziej niezależnej od władzy i biznesu, w dzisiejszym świecie. Mówił o jej rosnącym znaczeniu w dziele ewangelizacji, widząc w niej narzędzie wspomagające duszpasterstwo. - To jak dodatkowy wikary w parafii - tłumaczył. Wskazał, że może być też swego rodzaju odtrutką umysłów i serc bombardowanych informacjami, które zniekształcają świat.
- Doceniając znaczącą rolę "Gościa Niedzielnego" w naszej przestrzeni religijnej, trzeba też podkreślić, że w naszym systemie demokratycznym czytelnik faktycznie decyduje, jaka gazeta czy tygodnik będzie się rozwijać - zauważył, zachęcając do troski o katolickie media wydawane w wersji papierowej i dostępne na różnych urządzeniach mobilnych.
- "Gość Tarnowski", świętujący dziś swoje 25-lecie, jest swoistą kroniką wydarzeń naszej diecezji, rejestruje bogactwo życia religijnego lokalnego Kościoła w wymiarze diecezjalnym i parafialnym. Pragnę wyrazić podziękowanie wszystkim byłym i obecnym pracownikom redakcji za rzetelną pracę i wkład w pogłębienie religijności w naszej diecezji - mówił biskup tarnowskim Andrzej Jeż.
- Bardzo Was proszę, abyście tego szczególnego "Gościa" zawsze witali z otwartością, gościnnością i życzliwością - zwracał się do uczestników uroczystości pasterz Kościoła tarnowskiego, obiecując, że czytelnicy znajdą w nim bardzo syntetyczny obraz świata, życia Kościoła i ewangelizacji, a zarazem bogactwo i piękno diecezji tarnowskiej.
Podobnie jak 25 lat temu spadł na nas w Pasierbcu deszcz łaski Henryk Przondziono /Foto Gość W uroczystości, która podobnie jak to było 25 lat temu odbyła się w "deszczu łaski", wzięło udział wielu czcicieli Matki Bożej Pasierbieckiej. Po raz 25. przybyła tu piesza pielgrzymka, która tradycyjnie wyruszyła o północy z Bochni. Piesi pielgrzymi dotarli tu także z Limanowej.
W Pasierbcu modlił się z nami redaktor naczelny "Gościa Niedzielnego" ks. Adam Pawlaszczyk, który z Katowic dotarł tu pieszo także w naszej intencji Beata Malec-Suwara /Foto Gość Modlił się z nami także bp Władysław Bobowski, kapłani z różnych zakątków diecezji, redaktor naczelny "Gościa Niedzielnego" ks. Adam Pawlaszczyk, który z Katowic przybył tu pieszo, byli dziennikarze tarnowskiej jego edycji oraz goście z Katowic.