Nowy numer 23/2023 Archiwum

27 kg dzieł z Kaplicy Sykstyńskiej

W sądeckim ratuszu można zobaczyć dzieła z papieskiej kaplicy.

W sali reprezentacyjnej sądeckiego ratusza 4 października odbyła się prezentacja monumentalnego albumu pt. „La Capella Sistina”, zawierającego fotografie XV- i XVI-wiecznych fresków z Kaplicy Sykstyńskiej w Rzymie.

Sądeczanie mają niepowtarzalną okazję obejrzeć dzieła Michała Anioła, Botticellego, Ghirlandaio, Perugino i innych artystów. Po pokazie albumu w Warszawie dzieło, na zaproszenie prezydenta Ryszarda Nowaka, zagościło w Nowym Sączu.

27 kg dzieł z Kaplicy Sykstyńskiej   Mieszkańcy Nowego Sącza mają możliwość obejrzenia tego spektakularnego i wyjątkowego 27-kilogramowego albumu jeszcze w piątek 5 października UM Nowego Sącza Mieszkańcy Nowego Sącza mają możliwość obejrzenia tego spektakularnego i wyjątkowego 27-kilogramowego albumu podczas kameralnych prezentacji (maksymalnie 60-osobowych) jeszcze dziś (piątek - 5.10) o godz. 14 oraz 17.

Album, który jest niezwykłym dziełem poligraficznym i efektem kilkuletniej kampanii fotograficznej przeprowadzonej w jednym z najważniejszych zabytków świata, miał swoją premierę w kwietniu tego roku. To wspólne przedsięwzięcie Muzeów Watykańskich i włoskiego wydawcy Scripta Maneant.

27 kg dzieł z Kaplicy Sykstyńskiej   Na 778 stronach wydrukowano 800 zdjęć, w tym kilkadziesiąt w skali 1:1 UM Nowego Sącza Na 778 stronach wydrukowano 800 zdjęć, w tym kilkadziesiąt w skali 1:1. Najwyższa jakość druku (Hexachrome - 6 kolorów), duży format (43,5 x 61 cm) i ekskluzywny papier pozwoliły na wierne odwzorowanie najdrobniejszych szczegółów i autentyczność kolorów fresków w 99,9%.

Na całym świecie wydawcy zdecydowali się na publikację jedynie 1999 sztuk numerowanych egzemplarzy. Do Polski trafi 50 kompletów trzytomowego albumu. Niski nakład i unikatowość wydawnictwa także stanowią o jego wielkości.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast