GN 41/2019 Archiwum

W Tarnowie powstał krąg rodzin niesłyszących

Jego pierwsze spotkanie odbyło się 21 listopada. Może z czasem rozrośnie się na całą diecezję tarnowską?

Po raz pierwszy w historii diecezji tarnowskiej 21 listopada spotkały się małżeństwa głuchych skupione w kręgu Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie. Spotkanie poprowadziło małżeństwo okręgowe państwa Kopańskich, a wzięło w nim udział także małżeństwo Podsiadłów z rejonu Tarnów-Zachód.

W Tarnowie powstał krąg rodzin niesłyszących   Pierwsze spotkanie kręgu rodzin Domowego Kościoła, powołanego wśród małżeństw niesłyszących arch. Duszpasterstwa Niesłyszących Diecezji Tarnowskiej W ramach spotkania przedstawiono niesłyszącym podstawowe zasady funkcjonowania kręgów rodzin Domowego Kościoła, historię ich powstania i cel formacji. Zachęceni niesłyszący z wielką uwagą "przysłuchiwali się" wszystkiemu, wpatrując się w migającego tłumacza - ks. Damiana Migacza, diecezjalnego duszpasterza niesłyszących.

W Tarnowie powstał krąg rodzin niesłyszących   - Postanowiono, że spotkania będą regularne, a towarzyszyć im będzie para rejonowa ze Zbylitowskiej Góry. Może z czasem krąg Domowego Kościoła wśród niesłyszących się rozrośnie na całą diecezję. To zależy od Bożej Opatrzności - mówi ks. Damian Migacz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL