Nowy numer 3/2021 Archiwum

Medal dla profesora

Ksiądz prof. Stanisław Sojka z Tarnowa w czasie obchodów rocznicowych został uhonorowany Medalem Jubileuszowym 100-lecia KUL.

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny obchodził 100. rocznicę swojej działalności. Tego dnia m.in. odsłonięty został pomnik ks. Idziego Radziszewskiego, założyciela i pierwszego rektora KUL. 

Po Mszy św. w kościele akademickim, której przewodniczył bp Witold Mroziewski z diecezji Brooklyn, podczas uroczystego posiedzenia Senatu KUL ks. prof. dr hab. Stanisław Sojka, wykładowca w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie i Wydziału Teologicznego Sekcja w Tarnowie UPJP II w Krakowie, został uhonorowany Medalem Jubileuszowym 100-lecia KUL. 

Ks. Stanisław Sojka od 1977 roku pozostaje w ścisłych relacjach z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim, na którym otrzymał stopnie i tytuły naukowe w zakresie teologii, biblistyki i filologii, angażując się także w działalność naukową, społeczną i charytatywną tej katolickiej uczelni.

Ksiądz prof. Stanisław Sojka dyplom ukończenia studiów magisterskich na Wydziale Teologicznym Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w zakresie teologii biblijnej otrzymał 11 listopada 1977 roku. Na wydziale tym uzyskał stopień licencjacki na podstawie pracy pt. "Moralny obowiązek czci Boga z tytułu stworzenia na podstawie Psalmu 104". Następnie rozpoczął studia stacjonarne na Wydziale Nauk Humanistycznych. Dyplom ukończenia studiów magisterskich na tym wydziale w zakresie filologii klasycznej uzyskał 7 maja 1985 roku. Stacjonarne studia specjalistyczne w zakresie teologii moralnej na Wydziale Teologicznym KUL uwieńczył stopniem doktora teologii 24 czerwca 1986 roku.

W czasie swoich studiów w Lublinie ks. Stanisław Sojka był m.in. seniorem Konwiktu Księży Studentów KUL, prezesem rocznika studiów na Wydziale Filologii Klasycznej KUL (1979-1985), organizatorem stypendiów dla ubogiej młodzieży studenckiej KUL fundowanych przez profesorów i księży studentów KUL. Od 2018 roku jest wiceprezesem Towarzystwa Przyjaciół Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama