W III Niedzielę Adwentu, 16 grudnia, redemptoryści zapraszają do Tuchowa na XII Misyjny Jarmark z Aniołami.
Organizatorem Jarmarku z Aniołami jest Redemptorystowskie Stowarzyszenie Przyjaciół Misji, a jego celem wparcie finansowe przebudowy kaplicy Matki Bożej Nieustającej Pomocy i świetlicy dla młodzieży w ubogiej dzielnicy miasta Resistencia w Argentynie.
Jarmark z Aniołami 2018
Redemptorystowskie Stowarzyszenie Przyjaciół Misji
Misyjny Jamark z Aniołami z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Organizowany od 12 lat przy sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej przyciąga coraz większą liczę osób zaangażowanych i w nim uczestniczących. Jest to wydarzenie, które już na stałe wpisało się w przedświąteczny, tuchowski kalendarz.
W poprzednim roku udało się zebrać 25 tys. zł. Kwota ta została przekazana do Afryki, na budowę kościoła w Ouagadougou, w Burkina Faso.
Tak o tegorocznym celu Jarmarku z Aniołami mówi o. Henryk Kaczocha, redemptorysta, który posługuje w Argentynie:
"Potrzebne prace dotyczą odnowy i przebudowy salek katechetycznych i części kaplicy w dzielnicy bardzo ubogiej. Od dwóch lat zbieramy pieniądze na wykonanie tego projektu, ale jest nam bardzo trudno. Ludzie sprzedają jedzenie własnego wyrobu, chleb domowy. Też się robi jakieś festyny".
Argentyna arch. Redemptorystowskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Misji Misyjny Jarmark z Aniołami to nie tylko zbiórka pieniędzy. Jest to również rozbudzanie świadomości, że każdy chrześcijanin jest misjonarzem! Nasza inicjatywa ukazuje, że ci spośród nas, którzy nigdy nie pojadą na misje zagraniczne, mają możliwość świadczyć o Chrystusie w inny sposób – modlitwą, ofiarowaniem cierpienia czy właśnie materialnie.
Jarmark rozpoczynamy około godziny 7, po pierwszej Eucharystii w III Niedzielę Adwentu, 16 grudnia 2018 roku, na dziedzińcu przed sanktuarium w Tuchowie. Na straganach, już tradycyjnie, pojawią się stroiki i ozdoby świąteczne wykonane w różnych stylach. Będzie również możliwość zaopatrzenia się w różnego rodzaju wypieki i artykuły spożywcze, tj. domowy smalec czy konfitury. Zakończenie planujemy na 19.30, czyli po ostatniej Eucharystii. Wtedy udamy się jeszcze na pobliskie dróżki różańcowe, by podziękować w modlitwie za każdego z ofiarodawców.