Nowy numer 42/2019 Archiwum

Nie mówcie o Maryi, Rycerstwie Niepokalanej i św. Maksymilianie, jeśli was o to nie pytają przejdź do galerii

Żyjcie tak, żeby was o to pytali. 10 lat MI w par. św. Jakuba w Brzesku.

Biskup Stanisław Salaterski przewodniczył w sanktuarium św. Jakuba w Brzesku Mszy św. z okazji 10. rocznicy reaktywacji Rycerstwa Niepokalanej w najstarszej parafii w mieście.

Eucharystię koncelebrowali m.in. prezes Narodowego Stowarzyszenia "Rycerstwo Niepokalanej" w Polsce o. Stanisław M. Piętka OFMConv z Niepokalanowa, diecezjalny asystent MI ks. dr Stanisław Bilski z Tarnowa oraz kustosz sanktuarium św. Jakuba w Brzesku ks. prał. Józef Drabik. W Eucharystii uczestniczyli przedstawiciele MI z diecezji tarnowskiej wraz z pocztami sztandarowymi.

Biskup Salaterski zwrócił uwagę, by członkowie Rycerstwa naśladowali Maryję w Jej pokorze. - Nie wynośmy się nad drugich, myśląc, że inni nie modlą się tyle, co my. Bywa, że czasem jest ktoś tak doskonały, że nie da się z nim wytrzymać. Rycerze Niepokalanej powinni dawać przykład pokory w naśladowaniu Matki Bożej, idąc drogą św. Maksymiliana, który, choć wykształcony, znający się na wielu sprawach, obyty w świecie, potrafił tak się umniejszyć, by tylko Niepokalaną było widać - mówił kaznodzieja.

Bp Stanisław Salaterski   Bp Stanisław Salaterski
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość
Biskup zachęcił rycerzy do wspierania kapłanów w ich posłudze. - Wspomagajcie ich modlitwą, ale i włączaniem się w życie waszych wspólnot parafialnych, aby wspólnie dźwigać odpowiedzialność za zbawienie ludzi. Nie wystarczy wpis do kroniki, że grupa Rycerstwa Niepokalanej w parafii powstała, że liczy tylu i tylu członków, że grupa ma sztandar, który dumnie nosi na procesjach, ale poza tym nikt nie widział ani nie słyszał, by członkowie Rycerstwa w cokolwiek się angażowali. To oczywiście przestroga, ponieważ wielu rycerzy Niepokalanej aktywnie uczestniczy w życiu parafii - podkreślał bp Salaterski.

Na zakończenie Mszy św. o. Piętka, w imieniu Narodowego Stowarzyszenia "Rycerstwo Niepokalanej" w Polsce, wręczył ks. prał. Drabikowi medal "Zasłużony dla Rycerstwa Niepokalanej".

O. Stanisław M. Piętka wręcza medal "Zasłużony dla Rycerstwa Niepokalanej" ks. prał. Józefowi Drabikowi   O. Stanisław M. Piętka wręcza medal "Zasłużony dla Rycerstwa Niepokalanej" ks. prał. Józefowi Drabikowi
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość

- Rzadko, bo dwa, trzy razy w roku, ten medal jest przyznawany. Cieszę się, że mogę go wręczyć, ponieważ jest to znak żywotności Rycerstwa i kapłańskiej gorliwości w szerzenie czci dla Niepokalanej. Na świecie jest ponad 4 mln rycerzy Niepokalanej, ponad 2 mln w Polsce. Rycerstwo Niepokalanej w diecezji tarnowskiej należy do najliczniejszych w kraju. Zawsze na rycerzy z tej diecezji można liczyć! - mówił o. Piętka.

Franciszkanin przypomniał rycerzom o zadaniach apostolskich na nowy, 2019 rok. - Nie opowiadajmy o Bogu, Niepokalanej, św. Maksymilianie i Rycerstwie Niepokalanej, jeśli ludzie nas o to nie pytają. Żyjmy tak, by nas o to zaczęli pytać! Pamiętajmy, że ile razy chodzi o zbawienie czyjejś duszy, zawsze powinniśmy być gotowi do modlitwy i cierpienia w tej intencji. Czyńmy to, zwłaszcza w tym roku, w mocy Ducha Świętego - dodał o. Piętka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL