Nowy numer 42/2019 Archiwum

Żegnamy się ze żłóbkiem, ale nie z Jezusem przejdź do galerii

Pożegnaniem żłóbka, czyli kolędowo-noworocznym koncertem zakończono w Szczepanowie tradycyjny okres kolędowania.

Po Mokrzyskach, Buczu, Przyborowie i Okulicach przyszedł czas na koncert kolędowo-noworoczny w sanktuarium św. Stanisława BM w Szczepanowie.

Kolędy, pastorałki, a w drugiej części koncertu utwory muzyki filmowej zabrzmiały w szczepanowskiej bazylice w wykonaniu solistów i chóru sanktuaryjnego ze Szczepanowa oraz orkiestry dętej z Okulic.

Chórem i orkiestrą dyrygował Mariusz Kurnik, kapelmistrz okulickiej orkiestry. - To już czwarte nasze wspólne z chórem przedsięwzięcie i, mamy nadzieję, początek tradycji - mówił dyrygent.

Zasługi dla promocji dwóch sanktuariów podkreślał ks. prał. Władysław Pasiut, kustosz sanktuarium św. Stanisława w Szczepanowie. - Wspólne występy chóru ze Szczepanowa i orkiestry z Okulic, gdzie czczony jest obraz Matki Bożej Okulickiej, to wspaniała promocja tych świętych miejsc, jak i całego naszego regionu - wyjaśnił ks. Pasiut. - Corocznym koncertem na zakończenie tradycyjnego okresu kolędowania żegnamy się ze żłóbkiem, ale nie z Jezusem - mówił duszpasterz.          

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL