Nowy numer 2/2021 Archiwum

Tysiące osób z bł. Karoliną na szlaku jej męczeństwa w Wał-Rudzie

Jeszcze więcej oglądało transmisję internetową z Drogi Krzyżowej.

Drodze Krzyżowej szlakiem męczeństwa bł. Karoliny 18 lutego przewodniczył ks. Marcin Baran, dyrektor Wydziału Młodzieżowego tarnowskiej kurii, który u początku swojego kapłaństwa przez 5 lat posługiwał w zabawskim sanktuarium.

Myślą przewodnią Drogi Krzyżowej uczynił słowa papieża Franciszka, skierowane do młodych w Panamie, zderzając je z tym, czego swoim krótkim życiem nauczyła nas Karolina.

Tysiące osób z bł. Karoliną na szlaku jej męczeństwa w Wał-Rudzie   Rozważania poprowadził ks. Marcin Baran arch. Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie "Wiele rzeczy może nas różnić, ale nic z tego nie powstrzymało nas od spotkania i bycia razem (...). Jest to możliwe, ponieważ wiemy, że jest Ktoś, kto nas jednoczy i czyni nas braćmi" - witał zebranych słowami Franciszka ks. Marcin Baran.

W Drodze Krzyżowej uczestniczyło wielu wiernych z diecezji tarnowskiej, ale jeszcze więcej łączyło się z Wał-Rudą przez internet. Transmisja z Drogi Krzyżowej ma blisko pięć tysięcy wyświetleń. Oglądali ją internauci z bardzo odległych stron diecezji tarnowskiej, Polski czy świata, jak np. z Zakopanego, Łodzi, Łomży, Berdyczowa, a nawet Rzymu czy Chicago.

W nabożeństwie uczestniczył m.in. zarząd KSM Diecezji Tarnowskiej, którego patronką jest bł. Karolina. Udział w nim związany był z przygotowaniem do obchodów 25-lecia, które odbędą się już w najbliższą sobotę w Zabawie i zakończeniem inicjatywy "100 dla Ojczyzny", polegającej na codziennym odmówieniu przez 100 dni modlitwy "Zdrowaś Maryjo" w intencji Ojczyzny. Młodzież podjęła modlitwę z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama