Nowy numer 42/2019 Archiwum

Diecezja tarnowska: Ponad 6,5 miliona złotych na misje

Wydział misyjny tarnowskiej kurii diecezjalnej podsumował miniony rok wspierania dzieła misyjnego Kościoła.

Diecezja tarnowska każdego roku przekazuje środki pieniężne na działalność misyjną trzech podmiotów: Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej (DMDT), Komisji Episkopatu Polski ds. Misji i Papieskich Dzieł Misyjnych (PDM). W roku 2018 suma przekazanych środków wyniosła: 6 506 255,75 zł.

Średnia diecezjalna ofiar zarejestrowanych w Wydziale Misyjnym Kurii Diecezjalnej w roku 2018, w ramach misyjnego funduszu: papieskiego, krajowego i diecezjalnego, przypadająca na 1 katolika, wynosi 5,71 zł. i jest wyższa o kilkadziesiąt groszy niż w roku poprzednim.

Pieniądze zostały przekazane m.in. na pomoc misjonarzom, projekty ewangelizacyjne, edukacyjne i humanitarne, zakup samochodów i budowę kościołów. Dokładne informacje znajdziecie w poniższej tabeli:

Diecezja tarnowska: Ponad 6,5 miliona złotych na misje  
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL