Nowy numer 2/2021 Archiwum

Czarna. Bp Salaterski udzielił bierzmowania przejdź do galerii

Bp Stanisław Salaterski udzielił sakramentu bierzmowania młodym z Czarnej i Jaźwin.

Uroczystość odbyła się 23 marca podczas Mszy św. inaugurującej wizytację kanoniczną w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Czarnej.

Biskup Salaterski przywołał w homilii czytaną w liturgii słowa przypowieść o synu marnotrawnym. - Odnajdujemy w niej Boga, który czeka nas każdego z nas. Odnajdujemy też siebie w różnych momentach i sytuacjach naszego życia. Ciągle wiele mamy do zrobienia, by móc właściwie odpowiedzieć na miłość Ojca, na Jego otwarte ramiona - mówił b.

Kaznodzieja podkreślił, że droga, którą obrał syn marnotrawny, nie ma sensu. - Droga do życia w grzechu wiedzie donikąd, do śmierci. Wracając do domu Ojca, ratujemy swoje życie. Żyjąc w grzechu i brnąc coraz bardziej w grzech, ryzykujemy nie tylko życie doczesne, ale to, które jest najważniejsze - wieczne. Tu sprawdza się zasada: jako na ziemi, tak i wieczności. Człowiek żyjący w łasce uświęcającej, blisko Boga już teraz, może mieć mocną nadzieję, że po śmierci będzie mieszkał w domu Ojca. Człowiek żyjący z dala od Boga na ziemi powinien lękać się o swoją wieczną przyszłość i jak najprędzej się nawrócić - wyjaśniał bp Salaterski.

Biskup przestrzegał też przed postawą starszego brata, który nie chciał ucieszyć się z powrotu brata. - Grozi nam czasem postawa surowego potępiania innych, wytykania innym grzechów, na tle których wydajemy się nieskazitelni. Tymczasem powinniśmy cieszyć się, kiedy nasi bracia i siostry wracają do Boga. Każdy grzesznik ma przyszłość, jeśli skorzysta z daru Bożego miłosierdzia. Tak, jak żaden tato, mama nie wyprą się swoich dzieci, tak samo Bóg nie wyprze się tych, którzy z całego serca do Niego się nawracają. Dlatego, drodzy młodzi, miejcie serce ojca i matki, to znaczy nikogo nie przekreślajcie przed czasem, dawajcie innym szansę na poprawę i cieszcie się, kiedy widzicie czyjąś poprawę - mówił bp Stanisław.

Bierzmowanym przypomniał, że Duch Święty jest Duchem troski o człowieka i apostolstwa, Duchem radości, że z kimś mogę podzielić się swoją wiarą i w ten sposób uczynić czyjeś życie pięknym. - Do spotkania z Duchem Świętym w sakramencie bierzmowania przygotowywaliście się przez Eucharystie, adoracje, pierwsze piątki, dzieła apostolskie, rekolekcje przed bierzmowaniem... Przyjmując dar Ducha Świętego, stawajcie się lepszymi ludźmi, widzącymi coraz bardziej konieczność obdarowywania innych miłością. W ten sposób będziecie naśladować miłosiernego Ojca czekającego na tych, co żyją na peryferiach - apelował bp Stanisław.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama