Nowy numer 42/2019 Archiwum

Trzciana k. Mielca. Jak wielka jest twoja wiara?

Na to pytanie musieli sobie odpowiedzieć mieszkańcy parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Trzcianie koło Mielca.

W sobotę 30 marca odbyło się tam Misterium Męki Pańskiej. W przygotowanie przedstawienia zaangażowało się ponad 60 osób, dzieci, młodzież i dorośli. Wszyscy szczerością swojej gry przenieśli widzów do Jerozolimy, Wieczernika, Ogrodu Oliwnego i na Golgotę. Łzy i współczucie można było zobaczyć na twarzach zgromadzonych ludzi.

- Poprzez to wydarzenie możemy głębiej przeżyć tajemnicę Wielkiego Postu. Droga Krzyżowa staje się rzeczywistością. To nie opowieść, ale krew i krzyk prawdziwego człowieka nas zbawiły - mówią organizatorzy.

Poruszenie wśród widzów wywołała postać diabła, który od początku był obecny w misterium. Stał za Judaszem, żołnierzami czy krzyczącym tłumem. Jego śmiech i spokój wzbudzały grozę. Kulminacyjnym momentem misterium była scena śmierci Jezusa.

- Nagle robi się ciemno, światełko w naszych sercach gaśnie, bo Pan umiera. Czujesz pustkę, wiesz, że nic nie będzie już takie samo. Ale po trzech dniach słyszysz wołanie o świcie i światło rozpala się na nowo - podkreślają organizatorzy.

Przedstawienie przygotowali grupa młodzieżowa Kanapowicze, schola Załoga Boga i parafianie.

Zobacz misterium:

MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ - Trzciana 2019.
Kozek kozek
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL