Z taką ochroną dzieci będą bezpieczne. Wystarczy schronić je w Namiocie Miłosierdzia.
Namiot Miłosierdzia to codzienna modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia dorosłych za dzieci. – W tej inicjatywie chodzi o stworzenie czegoś w rodzaju modlitewnej ochrony, namiotu nad swoimi dziećmi, a także nad dziećmi zaniedbanymi duchowo, krzywdzonymi, narażonymi na różnego rodzaju zagrożenia – mówi s. Marietta Kruszewska ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego, pomysłodawczyni kół koronkowych, a teraz Namiotu Miłosierdzia.
– Dziś wiele mówi się o prawach dzieci, zabezpiecza się ich byt, coraz mniej dostrzegając to, co zagraża im wewnętrznie. Starać się trzeba też o prawdziwą wolność duchową dla nich – dodaje. Idea Namiotu Miłosierdzia ma swoje źródło w „Dzienniczku” s. Faustyny. Święta opisuje w nim wizję, w której zobaczyła gromadkę dzieci w wieku od 5 do 11 lat. Prosiły, by broniła je przed złem, i zaprowadziły s. Faustynę do kaplicy, gdzie Pan Jezus powiedział jej, że jest przez dzieci ciężko obrażany. „Ty je broń przed złem” – wskazał, a ona odtąd zaczęła się za dzieci więcej modlić.
– Święta s. Faustyna jest naszą duchową matką założycielką, przejmujemy to, co Pan Jezus jej powiedział. Przy tym nasze siostry mają dużo do czynienia z dziećmi, Pan Bóg daje nam je pod opiekę, naturalnym więc był pomysł modlitwy za najmłodszych i angażowanie w nią coraz więcej osób – mówi s. Marietta. Namiot Miłosierdzia tworzą dorośli. Jedną jego ścianę, filar, stanowią kobiety, a więc mamy, ciotki, babcie, siostry, i one nazywane są „piastunkami miłosierdzia”. Drugie ramię Namiotu budują mężczyźni – ojcowie, dziadkowie, bracia, wujkowie, tworząc tzw. brygady miłosierdzia. Ich zadaniem jest codzienne odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia. Modlitwą objęte są dzieci od poczęcia do szkoły podstawowej.
Takie Namioty Miłosierdzia powstały już w parafii w Radłowie i tarnowskich Mościcach, gdzie znajdują się domy Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego. Podobne inicjatywy funkcjonują w diecezjach lubelskiej, łomżyńskiej, częstochowskiej, zamojsko-lubaczowskiej i rzeszowskiej. W sprawie Namiotu Miłosierdzia można kontaktować się z s. Mariettą telefonicznie (883 582 604).
Wyraź swoją opinię
napisz do redakcji:
gosc@gosc.plpodziel się