Nowy numer 08/2020 Archiwum

WSD. Bł. ks. rektor Roman Sitko zginął za seminarium. Jak dziś wgląda seminaryjny dom? Od środka?

Wszystkiego można się dowiedzieć z nowej strony Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

W tym roku mija 20. rocznica beatyfikacji ks. Romana Sitko, który był rektorem Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Aresztowany przez Niemców, trafił do obozu Auschwitz, gdzie zginął śmiercią męczeńską.

Papież Jan Paweł II zaliczył ks. Romana Sitko do grona 108 męczenników II wojny światowej. Beatyfikacja odbyła się w Warszawie 13 czerwca 1999 roku. Postać bł. ks. Romana zostanie przypomniana podczas pielgrzymki kapłanów do sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie, która odbędzie się 13 czerwca.   

A jak dzisiaj wygląda życie kleryków w Seminarium, za których oddał swoje życie ks. Roman Sitko? Wiele można się dowiedzieć z nowej strony WSD w Tarnowie. Jak wygląda formacja do kapłaństwa? W jakich grupach można realizować swoje zainteresowania lub pasje? W jaki sposób można bliżej zapoznać się z życiem w Seminarium? Na te pytania można znaleźć odpowiedź na wsd.tarnow.pl.

Zapraszamy też do obejrzenia najnowszego filmu o Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie:

Nasze Seminarium od środka - WSD Tarnów
WSD Tarnow
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

 • anioł 4
  16.06.2019 16:53
  Wszystko fajnie i nowocześnie, ale mam pytanie, czy odwiedzacie Cmentarz Stary w Tarnowie?
  doceń 0
 • anioł 4
  16.06.2019 17:00
  Jest tam grobowiec księży zasłużonych dla diecezji i seminarium, a czasem warto by było (dawniej tak bywało) przyjść we dwóch lub kilku ze ścierkami i miotełką i zetrzeć kurz, zamieść chodniczek i po prostu pomodlić się na grobami Waszych dawnych przełożonych. Myślę,że dacie super przykład młodzieży z Tarnowa, bo akurat zaczęła się akcja czyszczenia starych grobów przez waszych rówieśników.Przy okazji dowiecie się o księżach tam spoczywających choćby z samych tablic i epitafiów.Zapraszamy.
  doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama