Nowy numer 09/2020 Archiwum

Wstań i idź, czyli co będą rozważali młodzi w Lizbonie za trzy lata?

Papież Franciszek ogłosił 22 czerwca tematy kolejnych Światowych Dni Młodzieży, które w najbliższych dwóch latach odbędą się w każdej diecezji w Niedzielę Palmową, oraz hasło ŚDM w Lizbonie.

W 2020 roku będą to słowa z Ewangelii wg św. Łukasza „Młodzieńcze, tobie mówię wstań!”. W kolejnym roku młodzi będą rozważać słowa z Dziejów Apostolskich „Wstań, bo uczyniłem cię świadkiem tego, co zobaczyłeś”.

Maryjny charakter będzie za to miało hasło 37. Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie w 2022 roku. Motto nadchodzących ŚDM brzmi „Maryja wybrała się i poszła z pośpiechem”.

Jak informuje KAI, tematy rozważań poszczególnych ŚDM są zaproszeniem skierowanym do młodych, aby powstali i wyruszyli w drogę stając się aktywnymi świadkami Jezusa, inicjatorami dobrych zmian w swoich środowiskach, motywowanych wiarą wynikającą ze spotkania z żywym Jezusem.

Hasła zostały ogłoszone podczas Międzynarodowego Forum Młodzieży w Rzymie, w którym uczestniczy nasza diecezjanka Aleksandra Małochleb.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama