Nowy numer 07/2020 Archiwum

Kapłan śpiewająco pożegnał się z parafią Świętego Krzyża w Dębicy

Ksiądz Grzegorz Franczyk na odchodne wystąpił z recitalem dla parafian i nie tylko.

O tym niecodziennym pożegnaniu pisze tygodnik powiatu dębickiego "Obserwator Lokalny", donosząc, że ks. Grzegorz Franczyk, dotychczasowy wikariusz parafii św. Krzyża w Dębicy, pożegnał się z wiernymi, występując dla nich z recitalem, który odbył się w domu kultury "Kosmos". Pełnił w tej parafii posługę duszpasterską przez ostatnie cztery lata. Od sierpnia będzie pracował w parafii św. Kazimierza w Nowym Sączu. Pochodzi z Łącka.

Kapłan śpiewająco pożegnał się z parafią Świętego Krzyża w Dębicy   Ks. Grzegorz pracował w parafii św. Krzyża w Dębicy przez ostatnie cztery lata. Grzegorz Brożek /Foto Gość

Wdzięczność, śpiewająco, wyraził parafianom, burmistrzowi miasta, dyrekcji szkoły, w której pracował, pani Ewie Czech, która pomogła zorganizować koncert, przyjaciołom, z którymi jeździł na ryby, i swojej mamie, która także była obecna na występie. Na repertuar złożyły się piosenki Eleni. Na koniec już wspólnie z ks. Tomaszem Frączkiem, który niebawem rozpocznie pracę wśród niemieckiej Polonii, odśpiewali "Do widzenia, ma Dębico, do widzenia".

"Ks. Grzegorz Franczyk jest ceniony przez parafian za uśmiech i serdeczność w kontaktach międzyludzkich. W marcu wystąpił w domu kultury »Mors« w koncercie charytatywnym na rzecz chorego Błażejka, małego mieszkańca Dębicy" - pisze tygodnik.

O zmianach wikariuszowskich w diecezji tarnowskiej pisaliśmy tutaj:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama