Nowy numer 07/2020 Archiwum

Kupienin. Dom radosnej starości ma dopiero 25 lat!

Jubileusz razem z podopiecznymi i siostrami benedyktynkami świętowali kard. Beniamino Stella i bp Andrzej Jeż.

Mszą św. 20 lipca dziękowano za 25 lat Domu Radosnej Starości oraz pracy sióstr benedyktynek, które zajmują się mieszkańcami domu od ćwierćwiecza. Eucharystii przewodniczył bp Andrzej Jeż. Razem z nim i tarnowskimi księżmi modlił się prefekt watykańskiej Kongregacji ds. Duchowieństwa kard. Beniamino Stella.

Przy okazji wizyty w Kupieninie kardynał Stella dziękował kapłanom diecezji tarnowskiej, którzy pracują w najdalszych zakątkach ziemi. - Często są to miejsca bardzo niebezpieczne. Niektórych z misjonarzy miałem okazję poznać - w Afryce, w Kongo. Jako prefekt Kongregacji do spraw Duchowieństwa chcę podziękować za ich służbę, za wierność swojemu powołaniu, którą okazują w różnych częściach świata - mówił kardynał.

Więcej przeczytacie na Portalu Diecezji Tarnowskiej. Tutaj także galeria zdjęć i filmów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama