Nowy numer 2/2021 Archiwum

Miesiąc trzeźwości. Pomaszeruj, pomódl się, pobiegnij

Marsz trzeźwości, Różaniec górskim szlakiem i bieg po wolność - to najważniejsze wydarzenia abstynenckiego sierpnia.

W Tarnowie 3 sierpnia odbędzie się po raz 16. Diecezjalny Marsz Trzeźwości. Rozpocznie się o godz. 16 Mszą św. w kościele pw. bł. Karoliny, a po niej uczestnicy udadzą się w drogę do Skrzyszowa, do kościoła pw. św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona ładu moralnego w Polsce. Około godz. 20 marsz zakończy się wspólną modlitwą w świątyni. – Naszym celem jest przede wszystkim promocja trzeźwości. Trzeźwość daje wolność. Trzeźwość i abstynencja nie tylko są możliwe, ale dziś bardzo potrzebne – mówi ks. Zbigniew Guzy, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych.

Różaniec na Żakówce.   Różaniec na Żakówce.
Piotr Cycoń

W Kamionce Wielkiej miejscowa parafia i grupa „Pokora” zapraszają 4 sierpnia na modlitwę różańcową w intencji trzeźwości, za wolnych od nałogu i jeszcze nim zniewolonych, a także za współuzależnione rodziny. Modlitwa odbędzie się na tak zwanej Żakówce, części wsi Kamionka Mała. Początek nabożeństwa o godz. 16. Podczas modlitwy będzie można wysłuchać świadectw osób walczących z nałogami i współuzależnionych.

Biegiem i marszem z Tarnowa do Tuchowa.   Biegiem i marszem z Tarnowa do Tuchowa.
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość

Trwają już zapisy do V Diecezjalnego Biegu Trzeźwości, który odbędzie się w Tarnowie. Impreza promująca zdrowy tryb życia i postawy abstynenckie odbędzie się 25 sierpnia. Zaplanowano 3 konkurencje: bieg górski długości 17 km z Tarnowa do Tuchowa, marsz nordic walking o długości 15 km i rajd rowerowy o długości 35 km z Tarnowa do Tuchowa i z powrotem. Szczegóły i zapisy na stronie współorganizatora zawodów Stowarzyszenia Sportowego Sokół Tarnów: www.sokolrtarnow.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama