Nowy numer 15/2020 Archiwum

Miesiąc trzeźwości. Pomaszeruj, pomódl się, pobiegnij

Marsz trzeźwości, Różaniec górskim szlakiem i bieg po wolność - to najważniejsze wydarzenia abstynenckiego sierpnia.

W Tarnowie 3 sierpnia odbędzie się po raz 16. Diecezjalny Marsz Trzeźwości. Rozpocznie się o godz. 16 Mszą św. w kościele pw. bł. Karoliny, a po niej uczestnicy udadzą się w drogę do Skrzyszowa, do kościoła pw. św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona ładu moralnego w Polsce. Około godz. 20 marsz zakończy się wspólną modlitwą w świątyni. – Naszym celem jest przede wszystkim promocja trzeźwości. Trzeźwość daje wolność. Trzeźwość i abstynencja nie tylko są możliwe, ale dziś bardzo potrzebne – mówi ks. Zbigniew Guzy, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych.

Różaniec na Żakówce.   Różaniec na Żakówce.
Piotr Cycoń

W Kamionce Wielkiej miejscowa parafia i grupa „Pokora” zapraszają 4 sierpnia na modlitwę różańcową w intencji trzeźwości, za wolnych od nałogu i jeszcze nim zniewolonych, a także za współuzależnione rodziny. Modlitwa odbędzie się na tak zwanej Żakówce, części wsi Kamionka Mała. Początek nabożeństwa o godz. 16. Podczas modlitwy będzie można wysłuchać świadectw osób walczących z nałogami i współuzależnionych.

Biegiem i marszem z Tarnowa do Tuchowa.   Biegiem i marszem z Tarnowa do Tuchowa.
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość

Trwają już zapisy do V Diecezjalnego Biegu Trzeźwości, który odbędzie się w Tarnowie. Impreza promująca zdrowy tryb życia i postawy abstynenckie odbędzie się 25 sierpnia. Zaplanowano 3 konkurencje: bieg górski długości 17 km z Tarnowa do Tuchowa, marsz nordic walking o długości 15 km i rajd rowerowy o długości 35 km z Tarnowa do Tuchowa i z powrotem. Szczegóły i zapisy na stronie współorganizatora zawodów Stowarzyszenia Sportowego Sokół Tarnów: www.sokolrtarnow.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama