Nowy numer 2/2021 Archiwum

Ciężkowice. Z krzyżem przez Skamieniałe Miasto przejdź do galerii

Po raz drugi niebieskim szlakiem wiodącym przez ciężkowicki rezerwat przeszli uczestnicy w nabożeństwie Drogi Krzyżowej.

W piątek 2 sierpnia pod skałą Grunwald w rezerwacie Skamieniałe Miasto w Ciężkowicach rozpoczęła się Droga Krzyżowa. Nabożeństwu przewodniczył ks. prał. Jan Zając, z parafianami modlili się także ks. Marek Migacz oraz młodzież z KSM, która  przygotowała rozważania w oparciu o Litanię do Serca Pana Jezusa.

- Idziemy z intencjami modlitwy za młodzież, wspominając Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Dlatego obok krzyża niesiona jest flaga z logo ŚDM Kraków 2016. Ponadto modlimy się o trzeźwość w naszym narodzie, za uzależnionych - o wolność od nałogów, stąd druga flaga niesiona przez młodzież jest biało-czerwona - wyjaśnia ks. Migacz.

Obok Borsuka.   Obok Borsuka.
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość

Uczestnicy Droga Krzyżowej, niosąc duży drewniany krzyż, szli niebieskim szlakiem wiodącym przez Skamieniałe Miasto. Przy poszczególnych skałach rozważano kolejne stacje pasji. - Już drugi raz idziemy za krzyżem przez rezerwat. Warto dodać, że od jakiegoś czasu wróciliśmy do zwyczaju odprawiania Drogi Krzyżowej w każdy pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo jest sprawowane wokół kościoła - mówi ks. proboszcz Zając.

Zofia Madej podkreśla, że nie jest łatwo iść przez Skamieniałe Miasto. - Wspinając się po kamieniach i korzeniach, czuje się wysiłek, brakuje czasem oddechu, ale poprzez ten trud jesteśmy choć trochę bliżej Pana Jezusa - mówi uczestniczka.

Modlących się zabezpieczali młodzi strażacy z OSP w Ciężkowicach, którzy czuwali, by nikomu nic się stało.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama