Nowy numer 3/2021 Archiwum

Bp Andrzej Jeż: Zapewniam o duchowej łączności z poszkodowanymi w wypadku w Świniarsku

Biskup Tarnowski wyraża solidarność z cierpiącymi i ich rodzinami. Modli się życie wieczne dla zmarłej osoby i o powrót do zdrowia dla poszkodowanych.

Poniżej publikujemy wyrazy solidarności biskupa Andrzeja Jeża z poszkodowanymi w wyniku wypadku w Świniarsku:

Składam wyrazy głębokiego współczucia i solidarności z wszystkimi, którzy ucierpieli w wyniku wypadku do jakiego doszło w dniu 2 września br. w Świniarsku. Zapewniam o mojej duchowej łączności z poszkodowanymi oraz ich rodzinami, życząc siły, otuchy i rychłego powrotu do zdrowia. Miłosierdziu Bożemu polecam osobę, która straciła w tym wypadku życie.

 Wszystkich otaczam modlitwą i pasterską troską

† Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI

Przypomnijmy, że w wypadku, który wydarzył się 2 września, ucierpiało 29 osób, w tym siedem zostało ciężko rannych. Jedna osoba zmarła. W intencji ofiary wypadku i poszkodowanych została 3 września odprawiona Msza św. w kościele parafialnym w Świniarsku.

Gmina Cełmiec informuje, że w związku z wypadkiem Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego uruchomiło całodobową infolinię dla rodzin osób poszkodowanych w tym zdarzeniu. Dzwoniąc na numery telefonów 18 414 27 20 i 414 27 21 będzie się można dowiedzieć m.in. do którego szpitala trafili ranni. Dodatkowo działa też fax: 18 414 27 24.

Osoby potrzebujące pomocy, w celu uzyskania wsparcia, również mogą kontaktować się z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Chełmcu osobiście lub telefonicznie pod numerem telefonu (018) 440-46-27 oraz za pośrednictwem sołtysa Świniarska Anny Stepaniak tel. 662 500 101.

Czytaj także
Ojcowie pijarzy proszę o modlitwę w intencji kleryka rannego w wypadku w Świniarsku

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama