Nowy numer 07/2020 Archiwum

Nowa Jastrząbka. Miniforum stowarzyszenia "Cyrenejczyk" przejdź do galerii

Do Nowej Jastrząbki przyjechało 250 osób. Niepełnosprawni, księża, siostry i klerycy oraz wolontariusze spotkali się, aby wspólnie podsumować czas wakacji.

Jak mówi ks. Rafał Słomba, dyrektor Duszpasterstwa Osób Niepełnosprawnych, Miniforum to dla nich przede wszystkim odświeżenie przeżyć i radości, których doświadczyli w Ochotnicy Górnej podczas wakacyjnych oaz, ale nie tylko.

- Spotkanie w Nowej Jastrząbce było pełne entuzjazmu wiary. Eucharystia pokazała to w kościele Matki Bożej z Guadalupe, kiedy modliliśmy się w naszych intencjach, z którymi przyjechaliśmy na spotkanie. Później miała miejsce integracja na stadionie ze wspaniałymi wodzirejami i ze zorganizowanym poczęstunkiem przez Koło Gospodyń Wiejskich i innych parafian, którzy doskonale współpracują z księdzem proboszczem Stanisławem Łątką, gospodarzem tego wydarzenia - mówi ks. Słomba.

Koniec wakacji wiąże się głównie z powrotem do szkoły, ale nie tylko. Grupy i stowarzyszenia rozpoczynają w tym czasie swój rok formacyjny. Na stronie internetowej stowarzyszenia „Cyrenejczyk” można znaleźć informacje, kiedy poszczególne okręgi duszpasterskie mają swoje spotkania.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama