Nowy numer 2/2021 Archiwum

Nowa Jastrząbka. Miniforum stowarzyszenia "Cyrenejczyk" przejdź do galerii

Do Nowej Jastrząbki przyjechało 250 osób. Niepełnosprawni, księża, siostry i klerycy oraz wolontariusze spotkali się, aby wspólnie podsumować czas wakacji.

Jak mówi ks. Rafał Słomba, dyrektor Duszpasterstwa Osób Niepełnosprawnych, Miniforum to dla nich przede wszystkim odświeżenie przeżyć i radości, których doświadczyli w Ochotnicy Górnej podczas wakacyjnych oaz, ale nie tylko.

- Spotkanie w Nowej Jastrząbce było pełne entuzjazmu wiary. Eucharystia pokazała to w kościele Matki Bożej z Guadalupe, kiedy modliliśmy się w naszych intencjach, z którymi przyjechaliśmy na spotkanie. Później miała miejsce integracja na stadionie ze wspaniałymi wodzirejami i ze zorganizowanym poczęstunkiem przez Koło Gospodyń Wiejskich i innych parafian, którzy doskonale współpracują z księdzem proboszczem Stanisławem Łątką, gospodarzem tego wydarzenia - mówi ks. Słomba.

Koniec wakacji wiąże się głównie z powrotem do szkoły, ale nie tylko. Grupy i stowarzyszenia rozpoczynają w tym czasie swój rok formacyjny. Na stronie internetowej stowarzyszenia „Cyrenejczyk” można znaleźć informacje, kiedy poszczególne okręgi duszpasterskie mają swoje spotkania.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama