Nowy numer 3/2021 Archiwum

Limanowa. Z Maryją dzień i noc przed Jezusem

Zapraszamy na Wielki Odpust Limanowski po umocnienie wiary, nadziei i miłości.

W sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej 15 września rozpocznie się wielki odpust. - Tegoroczne hasła zarówno odpustu, jak i poszczególnych dni nawiązują do 40. rocznicy pierwszej pielgrzymki do Polski św. Jana Pawła II - wyjaśnia limanowski kustosz ks. Wiesław Piotrowski.

Jedną z inicjatyw przygotowujących do tego wydarzenia jest tygodniowe Jerycho Różańcowe przed odpustem, polegające na nieustannej, trwającej dzień i noc, modlitwie z Maryją przed Najświętszym Sakramentem. Ufna modlitwa ma otworzyć przestrzeń do działania Boga przez Maryję w umocnieniu w nas wiary, nadziei i miłości, jak zaznacza tegoroczne hasło.

W uroczystość Matki Boskiej Bolesnej (15 września) Sumie odpustowej o godz. 16 przewodniczyć będzie biskup tarnowski Andrzej Jeż, limanowski rodak.

W kolejnych dniach przed limanowską Pietą modlić się będą członkowie wspólnot i grup modlitewnych (m.in. róż Żywego Różańca, grup modlitewnych św. Ojca Pio, Jerycha Różańcowego czy kół koronkowych), rodziny i dzieci, przedsiębiorcy, członkowie ruchów i stowarzyszeń, Straż Honorowa NSPJ i czciciele Najświętszego Sakramentu, przedstawiciele służby zdrowia, czciciele Maryi, nauczyciele i wychowawcy, chorzy, niepełnosprawni, renciści i emeryci, Liturgiczna Służba Ołtarza i Dziewczęca Służba Maryjna, a także młodzież.

Do sanktuarium przybędzie także piesza pielgrzymka Romów. W środę 18 września o godz. 11 Mszy św. przewodniczyć będzie bp Leszek Leszkiewicz, a w piątek 20 września o godz. 11 - bp Władysław Bobowski.

Centralna uroczystość odpustowa odbędzie się w niedzielę 22 września o godz. 11. Sumie przewodniczyć będzie abp Jan Romeo Pawłowski z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej.

Z kolei w niedzielę 29 września limanowska parafia zaprasza do udziału w pielgrzymce do Kaplicy Łaski. Rozpocznie się o godz. 15 i zakończy Mszą św. pod przewodnictwem bp. Stanisława Salaterskiego.

Szczegóły na plakacie:

Limanowa. Z Maryją dzień i noc przed Jezusem   Plakat. Archiwum bazyliki limanowskiej
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama