Nowy numer 07/2020 Archiwum

Tarnów. Warsztaty muzyczne dla psałterzystów

Tylko do 22 września trwają zapisy na warsztaty, które odbędą się w Diecezjalnym Studium Organistowskim. Liczba miejsc jest ograniczona.

Wydział Muzyki Kościelnej Kurii Diecezjalnej w Tarnowie wraz z Duszpasterstwem Liturgicznej Służby Ołtarza organizuje warsztaty szkoleniowe dla chłopców i dziewcząt, którzy chcieliby w swoich parafiach posługiwać w czasie Mszy św. jako psałterzyści (śpiewać psalm responsoryjny w czasie liturgii) oraz dla aktualnie pełniących tę funkcję w liturgii.

Organizatorzy wymagają od uczestników słuchu muzycznego, należy mieć odpowiedni wiek (od V klasy szkoły podstawowej) oraz pismo delegujące na warsztaty od proboszcza.

Warsztaty odbędą się 28 września w Diecezjalnym Studium Organistowskim w Tarnowie. Poprowadzą ją pedagodzy studium, a każdy z uczestników otrzyma jako materiały do ćwiczeń „Śpiewy międzylekcyjne” w opracowaniu ks. Kazimierza Pasionka.

Zajęcia będą prowadzone m.in. w małych grupach w salach studium oraz w kościele pw. św. Józefa. Liczba miejsc jest ograniczona, tylko 60 osób (maksymalnie po trzy z parafii) może wziąć udział w ćwiczeniach.

Zgłoszenia są przyjmowane do 22 września w Wydziale Muzyki Kościelnej (telefonicznie 14 631 73 48 lub email: muzyka@diecezja.tarnow.pl). W zgłoszeniu należy podać nazwisko i imię, wiek, parafię i nr tel. kontaktowego.

Plakat warsztatów.   Plakat warsztatów.
Duszpasterstwo LSO
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama