Nowy numer 07/2020 Archiwum

WSD. Pięknie jest zatrzymać się z Nim i oprzeć głowę przejdź do galerii

Tarnowscy klerycy rozpoczęli kolejny rok przygotowania do święceń kapłańskich.

Mszy św. w kaplicy seminaryjnej przewodniczył 1 października biskup tarnowski Andrzej Jeż. Jako hasło tegorocznej formacji wyznaczył słowa „Abyście wierzyli w Tego, którego Bóg posłał”.

- To będzie także rok związany w Eucharystią. W niej jest ukryta wielka tajemnica naszej wiary. Tutaj Bóg ukazuje, że dla Niego nie ma rzeczy niemożliwych. Co jednak robić, by nasza obecność na Eucharystii, na adoracji Najświętszego Sakramentu była nam nie spowszedniała? Trzeba nam przejść razem z Jezusem na drugi brzeg. Przedostać się na drugą stronę, przepłynąć przez morze słabości, lęku, zniechęcenia. Dziś poważnym niebezpieczeństwem jest sprawowanie Eucharystii w sposób bardzo przyziemny, banalny. To przede wszystkim kapłan swoją postawą i wiarą daje jako pierwszy katechezę wiernym, jak uczestniczyć we Mszy św. - podkreślał w homilii bp Jeż.

Kaznodzieja dodał, że w duszpasterstwie organizuje się wiele wydarzeń, spotkań i akcji. - Najważniejsze jest jednak to, jak przeżywamy własną wiarę, sakramenty. Nawet bardzo dobre programy duszpasterskie nie odniosą skutku, jeśli nie będą poparte głęboką wiarą głoszącego - mówił biskup.

Wyższe Seminarium Duchowne rozpoczyna już 198 rok swojego istnienia. Pierwszy rok formacji zaczyna 24 alumnów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama