Nowy numer 3/2021 Archiwum

WSD. Pięknie jest zatrzymać się z Nim i oprzeć głowę przejdź do galerii

Tarnowscy klerycy rozpoczęli kolejny rok przygotowania do święceń kapłańskich.

Mszy św. w kaplicy seminaryjnej przewodniczył 1 października biskup tarnowski Andrzej Jeż. Jako hasło tegorocznej formacji wyznaczył słowa „Abyście wierzyli w Tego, którego Bóg posłał”.

- To będzie także rok związany w Eucharystią. W niej jest ukryta wielka tajemnica naszej wiary. Tutaj Bóg ukazuje, że dla Niego nie ma rzeczy niemożliwych. Co jednak robić, by nasza obecność na Eucharystii, na adoracji Najświętszego Sakramentu była nam nie spowszedniała? Trzeba nam przejść razem z Jezusem na drugi brzeg. Przedostać się na drugą stronę, przepłynąć przez morze słabości, lęku, zniechęcenia. Dziś poważnym niebezpieczeństwem jest sprawowanie Eucharystii w sposób bardzo przyziemny, banalny. To przede wszystkim kapłan swoją postawą i wiarą daje jako pierwszy katechezę wiernym, jak uczestniczyć we Mszy św. - podkreślał w homilii bp Jeż.

Kaznodzieja dodał, że w duszpasterstwie organizuje się wiele wydarzeń, spotkań i akcji. - Najważniejsze jest jednak to, jak przeżywamy własną wiarę, sakramenty. Nawet bardzo dobre programy duszpasterskie nie odniosą skutku, jeśli nie będą poparte głęboką wiarą głoszącego - mówił biskup.

Wyższe Seminarium Duchowne rozpoczyna już 198 rok swojego istnienia. Pierwszy rok formacji zaczyna 24 alumnów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama