Nowy numer 21/2020 Archiwum

Szczurowa. Pan Bóg zdecydował, żebym został ministrantem przejdź do galerii

W kościele parafialnym w Szczurowej odbyło się spotkanie aspirantów, ministrantów i lektorów z parafii należących do dekanatu Uście Solne.

Chłopcy mieli okazję uczestniczyć w nabożeństwie pokutnym i adoracji Najświętszego Sakramentu, podczas której można było skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Po nabożeństwie została odprawiona Msza św. z udziałem kapłanów z dekanatu.

Antek przyjechał na spotkanie z Górek, a Robert ze Strzelec Wielkich. - Ja jestem ministrantem od ponad 3 lat – mówi Antek. – A ja dopiero od kwietnia tego roku. Myślę, że to Pan Bóg zdecydował, że będę ministrantem. A ja chciałem być blisko ołtarza - mówi z powagą Robert. Antka zawsze ciekawiło to, co dzieje się przy ołtarzu i postanowił to sprawdzić. - Zapisałem się na ministranta, żeby być blisko, zobaczyć, dowiedzieć się, poznać - mówi chłopak.

Ich zdaniem bycie ministrantem to nie tylko służba przy ołtarzu. - Powinniśmy dawać innym przykład poza kościołem. Dobrze się uczyć, nie przeklinać, nie śmiecić, być grzecznym i pomocnym - wyliczają chłopcy całą listę wskazań tworzących etyczny kodeks ministranta.

- Nie chcemy odchodzić od ołtarza, kiedy już będziemy w wyższych klasach. Planujemy zostać lektorami - dodają chłopcy.  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama