Nowy numer 46/2019 Archiwum

Tony pamięci

Horror vacui – lęk przed pustką panuje dziś na cmentarzach. Znicze i sztuczne kwiaty marnieją na grobach i nie mieszczą się w śmietniku. Rozkładać się będą całą wieczność.

Powodów, dla których powinniśmy zadbać o umiar na cmentarzach, jest kilka. Od poczucia smaku i estetyki, po względy ekologiczne i ekonomiczne. I nie chodzi o sknerstwo, ale zastanowienie się, po co kupujemy tyle sztucznych kwiatów. Problem dotyczy zarówno ilości, jak i jakości. Plastikowe róże naprawdę ładne nie są i przecież zmarłym w niczym nie pomogą. Sami z siebie jesteśmy w stanie dać im coś o wiele cenniejszego, ofiarując w ich intencji odpust, post czy modlitwę. To one dają wieczność. Nie plastik, który rozkładać się będzie 400 lat, a może i dłużej.

Dostępne jest 6% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama