Nowy numer 21/2020 Archiwum

Tuchów. Józef dla Maryi w 115. rocznicę Jej koronacji

Biskup Leszek Leszkiewicz dokonał poświęcenia dzwonu w tuchowskiej bazylice.

Uroczystość odbyła się 1 listopada we Wszystkich Świętych. Nowy dzwon "Święty Józef" został przetopiony ze starego, pochodzącego z 1924 roku, który niedawno pękł.

Jak głosi napis zamieszczony na dzwonie, odlano go na nowo "na większą chwałę Bogu i cześć Maryi w 115. rocznicę Jej koronacji w cudownym obrazie. Dzwon ten ufundowali wierni i czciciele Matki Bożej Tuchowskiej. Tuchów 2 X 2019".

Właśnie wtedy, 2 października, minęła 115. rocznica koronacji cudownego obrazu. Jego koronatorem był bp Leon Wałęga. W uroczystości wzięło udział 130 tys. pielgrzymów.

- Koronacja była wielką, ważną uroczystością o znaczeniu ponaddiecezjalnym. Obecnie w ciągu roku nasze sanktuarium odwiedza 200 tys. pielgrzymów - mówił nam o. Bogusław Augustowski.

Przy sanktuarium trwają obecnie prace rewitalizujące całe otoczenie. Wymieniana jest kostka na dziedzińcu sanktuaryjnym, odnawiane jest ogrodzenie, ambity, powstają nowe większe schody. Naprawiany jest także dach bazyliki, który kilka miesięcy temu uszkodziła wichura. Prawdopodobnie wszystkie prace zakończą się przed wielkim odpustem tuchowskim 2020 roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama