Nowy numer 49/2019 Archiwum

Sufczyn. Męczennik oglądał przedstawienie przejdź do galerii

Teatr parafialny "Jasne Światło" zaprezentował kolejny spektakl, tym razem poświęcony bł. ks. Jerzemu Popiełuszce. Na scenie obecne były jego relikwie.

W szkole podstawowej w Sufczynie grupa teatralna z miejscowej parafii wystąpiła z przedstawieniem „Popiełuszko”.

- To już 10 premiera w ciągu pięciu lat istnienia naszej grupy teatralnej - mówi Lucyna Potępa, jedna z reżyserów przedstawienia.

Twórcy przedstawienia sięgnęli do dokumentów, notatek, listów, skorzystali z mów procesowych oprawców księdza Jerzego. Podstawą scenariusza są oryginalne zapiski z życia ks. Jerzego Popiełuszki. Twórcy sięgają do dokumentów, notatek, listów, skorzystali również z mów procesowych oprawców księdza Jerzego.

Błogosławieństwo relikwiarzem ks. Jerzego.   Błogosławieństwo relikwiarzem ks. Jerzego.
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość

- Będziemy mogli zobaczyć ks. Jerzego jako pogodnego, empatycznego, oddanego ludziom człowieka w codziennym życiu od narodzin poprzez naukę w warszawskim seminarium, przymusową służbę wojskową, posługę kapłańską w Hucie Warszawa aż po nieludzkie prześladowania ze strony komunistycznych władz - mówił Andrzej Gołąb, który razem panią Lucyną i ks. Łukaszem Pawłowskim wyreżyserował przedstawienie. Ks. Łukasz na zakończenie spotkania pobłogosławił wszystkich relikwiarzem bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

Sufczyn. Męczennik oglądał przedstawienie

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama