Nowy numer 3/2021 Archiwum

Ciężkowice. Niepartyjna chorągiew św. Andrzeja przejdź do galerii

Została poświęcona w dniu odpustu parafialnego, podczas którego oddano całą wspólnotę pod opiekę Apostoła.

Podczas tegorocznego odpustu ku czci św. Andrzeja Apostoła, 30 listopada wspólnota parafialna z Ciężkowic przeżywała uroczystość poświęcenia chorągwi z wizerunkiem świętego patrona.

- To ważne wydarzenie uświadomiło nam wszystkim, jak ważne jest trwanie w miłości aż do krzyża, jak dał tego świadectwo św. Andrzej. Uroczystej Sumie odpustowej przewodniczył ks. Piotr Gawenda - kustosz sanktuarium Matki Bożej Bruśnickiej, który w homilii zachęcił wiernych, by pachnęli Ewangelią, a odrzucali „ryby współczesnego świata”. Ksiądz kustosz dokonał też aktu poświęcenia parafii opiece Apostoła. Uroczystość odpustowa była okazją do wzmocnienia więzi parafialnych poprzez wspólną modlitwę pod sztandarem Jezusa Miłosiernego i św. Andrzeja Apostoła, który staje się dla każdego z nas niedoścignionym wzorem wierności Ewangelii - mówi ks. wikariusz Mateusz Florek.

Przy okazji poświęcenia przypomniano, że zgodnie z wytycznymi prefekta watykańskiej Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów kardynała Roberta Saraha, na Mszę św. nie powinno się przychodzić ze sztandarami partii politycznych, który podkreślił, że nie mamy tworzyć stronnictw w Kościele. Nie mamy ogłaszać się wybawicielami tej czy tamtej instytucji. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama