Nowy numer 3/2021 Archiwum

Kolędowanie w Nowym Sączu, Tarnowie, Brzesku, Ołpinach, Radomyślu, Szczawnicy...

Zobacz, gdzie jeszcze. Zapraszamy!

W bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu kolędowy weekend rozpocznie się w piątek 3 stycznia o godz. 19 koncertem kolęd w wykonaniu rodziny Pospieszalskich. W niedzielę z kolei po Mszy św. o godz. 14 kolędować będzie parafialny chór kameralny pod dyrekcją p. Renaty Jonakowskiej, a po Mszy św. o godz. 17 z kolędami wystąpią Chwalcy Pana.

Z kolei w sądeckiej parafii św. Jana Pawła II w niedzielę 5 stycznia na Mszy św. o godz. 16.30 oraz po jej zakończeniu kolędować będzie zespół "Promyczki" wraz z orkiestrą z Łącka pod batutą p. Stanisława Strączka. Będzie to koncert rozpoczynający w parafii Rok św. Jana Pawła II z racji jego setnych urodzin.

Mieszkańców Tarnowa i okolic zapraszamy w sobotę 4 stycznia do tarnowskiej katedry na godz. 19, gdzie kolędy wykonywać będą młodzi, ale niezwykle utalentowani artyści z Porąbki Uszewskiej i okolic. Kilkudziesięcioosobową orkiestrą Crushed Sounds BigBand dyrygował będzie jej założyciel Dariusz Swoszowski. Zagrali do tej pory 24 koncerty, których słuchało kilka tysięcy osób.

Kolędowanie w Nowym Sączu, Tarnowie, Brzesku, Ołpinach, Radomyślu, Szczawnicy...   Orkiestra Crushed Sounds BigBand wystąpiła w ubiegłym roku z koncertem kolęd w Porąbce Uszewskiej. JS

W 2019 roku orkiestra zakwalifikowała do międzynarodowego programu Disney Performing Arts OnStage, w ramach którego zaprezentowała swoje umiejętności podczas Koncertu Muzyki Filmowej w Videopolis Theatre w Disneyland Paris.

Na wspólne kolędowanie zatytułowane "Do szopy, do szopy wszyscy!" zapraszamy także do kościoła Miłosierdzia Bożego w Brzesku, gdzie 4 stycznia o godz. 19 zaśpiewają i zagrają Chór GAUDIUM z parafii Miłosierdzia Bożego oraz Kapela Dzikie Wino z Rzeszowa. Podczas koncertu organizowana będzie zbiórka pieniędzy na rehabilitację ks. Krzysztofa Chaima, brzeskiego rodaka.

W Mielcu w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy także w sobotę 4 stycznia o godz. 19 kolędować będzie Dziewczęcy Chór Katedralny "Puellae Orantes". A już następnego dnia w niedzielę 5 stycznia o godz. 15.30 chór wystąpi w bazylice mniejszej w Grybowie.

Kolędowanie w Nowym Sączu, Tarnowie, Brzesku, Ołpinach, Radomyślu, Szczawnicy...   Wraz z chórem wystąpi Kwartet Smyczkowy "Apotheosis". arch. Puellae Orantes

Czytaj także:

"Kolęda płynie z wysokości" to z kolei tytuł koncertu, który odbędzie się w kościele parafialnym w Korzennej w poniedziałek 6 stycznia o godz. 17.

"Narodziłem się z miłości" to koncert charytatywny, który w sobotę 4 stycznia odbędzie się w kościele parafialnym w Ołpinach. Nie zabraknie na nim pięknych polskich kolęd i pastorałek w wykonaniu Orkiestry Dętej OSP Żurowa pod dyrekcją Michała Króla. Dochód w całości przekazany zostanie dla podopiecznych ze Stowarzyszenia Wszystkie Dzieci Nasze Są.

Kolędować będzie też wspólnie Radomyśl w najbliższą niedzielę i Święto Trzech Króli. 5 stycznia (niedziela) o godz. 17 w kościele parafialnym w Radomyślu Wielkim odbędzie się Chóralny Wieczór Kolęd i Pastorałek. Podczas koncertu będzie można posłuchać Chóru Cantamus z Dulczy Wielkiej, Chóru Fayer Ton z Dulczy Małej, Chóru Echo z Radomyśla Wielkiego, Chóru parafialnego Ave z Nagoszyna i Kapeli Ludowej Radomyślanie. 

Z kolei 6 stycznia o godz. 11.30 (po sumie) miłośnicy kolęd spotkają się przy szopce na radomyskim rynku, by i tam wziąć udział we wspólnym kolędowaniu. Na wydarzenia zapraszają: SCKiB i parafia w Radomyślu Wielkim.

W kościele parafialnym w Stróżach w niedzielę 5 stycznia od godz. 10.40 kolędować będzie Szalowski Zespół Wokalny, który istnieje od 6 lat i wielokrotnie brał udział w ogólnopolskich festiwalach i konkursach chóralnych.

Również w najbliższą niedzielę 5 stycznia po Mszy św. wieczornej w kościele parafialnym w Szczawnicy odbędzie się tzw. szczawnickie kolędowanie, które poprowadzi orkiestra ze Szczawnicy i Krościenka oraz Kapela Zbójnicka.

W tuchowskiej bazylice w niedzielę 5 stycznia po Mszy św. o godz. 16 z koncertem kolęd wystąpi Sanktuaryjny Chór Mieszany. Tydzień później będzie można posłuchać kolęd w wykonaniu Sanktuaryjnej Orkiestry Dętej, a w czwartek 16 stycznia o godz. 17 - w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej w Tuchowie. Okres kolędowy zakończy tam IV Kolędowanie rodzinne, które odbędzie się w niedzielę 26 stycznia i rozpocznie Mszą św. o godz. 14.

Wspólne kolędowanie dla Jezusa w niedzielę 5 stycznia odbędzie się także w kościele w Przyszowej po Mszy św. o godz. 15, w remizie OSP w Radłowie o godz. 14 oraz w Zalasowej w salce św. Rity po Mszy św. o godz. 16.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama