Nowy numer 4/2021 Archiwum

Mali zmieniają świat na lepszy

Objawienie Pańskie w diecezji tarnowskiej to Dzień Diecezjalnego Dzieła Misyjnego i Misyjny Dzień Dzieci.

W diecezji 6 stycznia w wielu parafiach zostaje podsumowana kolęda misyjna, która w tym roku była dedykowana dzieciom m.in. w Kazachstanie, Republice Środkowej Afryki, Kamerunie i Amazonii.

Uroczystość Objawienia Pańskiego to także Dzień Diecezjalnego Dzieła Misyjnego i Misyjny Dzień Dzieci. Z tej okazji duszpasterze z parafii św. Jana Pawła II ks. Maciej Fleszar i ks. Karol Kuźma dziękują za pomoc udzieloną tej wspólnocie przez kolędników misyjnych.

- Dzięki kolędnikom misyjnym i ofiarodawcom, którzy ich przyjęli, od świąt Bożego Narodzenia mamy w naszej parafii długo oczekiwaną studnię. Nie musimy się już martwić o wodę - mówi ks. Karol.

Ks. Maciej podkreśla, że woda z nowej studni rozwiąże bardzo wiele problemów. – Przede wszystkim odciąży dzieci, które musiały wędrować do innych źródeł i nosić wodę do swoich domów – mówi proboszcz parafii św. Jana Pawła II w Brazzaville w Kongu.

Pracujący od 30 lat w Kongu ks. Bogdan Piotrowski, proboszcz w parafii Zmartwychwstania Pańskiego, dziękuje dzieciom za wspieranie dożywiania ich rówieśników, edukacji i stwarzania godnych warunków do nauki.

Przypominamy, że diecezjalne spotkanie kolędników misyjnych odbędzie się w 11 stycznia w kościele pw. św. Antoniego w Krynicy.    

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama