Nowy numer 4/2021 Archiwum

Kolędowanie w tymbarskim tonie i nie tylko

W najbliższy weekend w wielu miejscach diecezji tarnowskiej nie zabraknie okazji do wspólnych spotkań przy śpiewie kolęd.

Na koncert kolęd i pastorałek zaprasza parafia Narodzenia NMP w Tymbarku. Odbędzie się w kościele w niedzielę 12 stycznia o 14.30.

Jego inicjatorem jest tymbarski wikariusz ks. Witold Warzecha. Podczas koncertu wystąpi chór parafialny z Tymbarku, zespół dziecięcy Gloria Mariae działający przy parafii, zespół „Laus Deo” rodziny Urbańskich z Podłopienia i Strażacka Orkiestra Dęta „Tymbarski Ton”.

Kolędowanie w tymbarskim tonie i nie tylko  

Górale z tej orkiestry w miniony weekend kolędowali Matce Bożej na Jasnej Górze. Tradycją już jest, że zawsze w ten sposób rozpoczynają nowy rok, modląc się o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla członków orkiestry, ich rodzin, sponsorów i przyjaciół, wójta i rady gminy.

Tak prezentował się Tymbarski Ton na Jasnej Górze:

Tymbarski Ton Jasna Góra
Waldemar Pastusiak

Koncert kolęd i pastorałek w sobotę 11 stycznia odbędzie się również w kościele parafialnym w Bobowej. W programie występ parafialnego zespołu „Skrzydła wiary” i gwiazdy wieczoru Kapeli „Ciupaga”.

Kolędowanie w tymbarskim tonie i nie tylko  

Z kolei w kościele parafialnym w Borzęcinie Górnym w niedzielę 12 stycznia będzie miał miejsce Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Jego organizatorem jest Gminny Ośrodek Kultury wraz z borzęcińską parafią. Początek o godz. 14. Wystąpią soliści i zespoły z gminy Borzęcin.

Wspólne wielkie kolędowanie z Regionalnym Zespołem Pieśni i Tańca „Brzeźnioki” odbędzie się z kolei w niedzielę 12 stycznia o godz. 18 w Dworze w Brzeznej.

Na koncert kolęd i pastorałek pt. "Dzieciątko się narodziło" zaprasza także Parafialny Zespół Regionalny "Iskierczanie". Odbędzie się w kościele parafialnym w Debicy-Latoszynie w niedzielę o godz. 15.30. W programie usłyszycie Państwo najpiękniejsze kolędy i pastorałki z regionu rzeszowskiego i małopolskiego.
Wystąpią: Mali, Młodzi Iskierczanie, grupa śpiewacza oraz kapela ludowa.

Kolędowanie w tymbarskim tonie i nie tylko  

W najbliższą sobotę i niedzielę 11 i 12 stycznia w Gminnym Domu Kultury w Lipnicy Murowanej zrealizowany zostanie 38. Małopolski Przegląd Grup Kolędniczych o „Lipnicką Gwiazdę”. W sobotę o godz. 14.00 wystąpią grupy dziecięce i młodzieżowe, a ok. godz. 16.30 - gościnnie przedszkolaki z Lipnicy Murowanej z programem jasełkowym. W niedzielę program rozpocznie się o godz. 14, a ok. godz. 15.45 odbędzie się koncert gwiazdy tegorocznego konkursu – Orkiestry Dętej z Lipnicy Dolnej.

Zapraszamy nie tylko na koncert finałowy, ale także przegląd grup. Tu od lat najważniejszym kryterium oceny zespołu jest wierność tradycji w stroju, kostiumie, gwarze, tekście i muzyce, a także w składzie instrumentalistów. Jak przekonują organizatorzy, kto był chociaż raz na prezentacjach widowisk kolędniczych w Lipnicy Murowanej, ten będzie wracał lub będzie chciał wracać tam zawsze. Jest okazja, by się przekonać.

Kolędowanie w tymbarskim tonie i nie tylko  

W najbliższą niedzielę z kolei w Łącku odbędzie się bożonarodzeniowy koncert w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej, Szkoły Muzycznej I stopnia w Łącku, Chóru Szkoły Muzycznej, Chóru z Maszkowic i Chóru Parafialnego „Zew gór”. Początek o 15.00 w kościele parafialnym.

Również w Łękawicy w najbliższą niedzielę 12 stycznia po Mszy św. wieczornej o godz. 17 w kościele parafialnym odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu dzieci, młodzieży i dorosłych. Podczas wydarzenia zostanie przeprowadzona zbiórka dobrowolnych ofiar na leczenie Paulinki.

W Męcinie z kolei w niedzielę 12 stycznia o godz. 14 zostanie przeprowadzony konkurs kolęd dla dzieci.

Parafia w Nowym Sączu - Zawadzie zaprasza wszystkich swoich parafian, ale też gości na koncert świąteczny Macieja Miecznikowskiego, który będzie w tamtejszym kościele w piątek 10 stycznia o godz. 18.00. Koncert poprzedzi Msza św. o godz. 17.15. Podczas koncertu nie zabraknie okazji do wspólnego śpiewu kolęd wspólnie z artystą. W programie znajdują się najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki, akustyczne wersje przebojów z oratoriów "Tryptyk Świętokrzyski" i „Siedem Pieśni Marii".

Kolędowanie w tymbarskim tonie i nie tylko  

"Wieczór kolęd z Herodami" odbędzie się w niedzielę 12 stycznia w domu kultury w Ołpinach. Początek o godz. 17.

W Przybysławicach w najbliższą niedzielę 12 stycznia o godz. 16 rozpocznie się V Parafialny Konkurs Kolęd Polskich i Pastorałek.

W najbliższy piątek 10 stycznia w Radłowie w Miejskim Centrum Kultury przy rynku będzie miał miejsce XVIII Koncert Kolęd i Pastorałek, w którym wystąpią miejscowi muzycy i zaproszeni goście. Początek koncertu o godz. 19. Wstęp jest bezpłatny, a po koncercie zbierane będą datki dla Szymona – 5-letniego chłopca z radłowskiej parafii, który bardzo potrzebuje leczenia i rehabilitacji.

Kolędowanie w tymbarskim tonie i nie tylko  

Podczas koncertu w Radłowie wystąpi m.in. tarnowski chór GOS.PL. Grupa zaprasza także na kolędowy koncert charytatywny dla Faustynki Truchan, który odbędzie się następnego dnia, w sobotę, 11 stycznia w kościele xx. misjonarzy w Tarnowie o godz. 19. Podczas koncertu zbierane będą środki na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla małej Faustynki zmagającej się z niedowładem czterokończynowym.

W kościele parafialnym w Trzcianie k. Bochni w najbliższą niedzielę 12 stycznia odbędzie się z kolei gminny koncert kolęd w wykonaniu zespołów i chórów z terenu gminy Trzciana. Początek o godz. 16.

W przyszłą niedzielę 12 stycznia kolędy będzie śpiewać po raz kolejny w tym roku Tymowa. Tym razem okazją stanie się VIII Tymowskie Kolędowanie przy herbatce. Wystąpią najmłodsi uczniowie, chór szkolny i grupa kolędnicza „Tymowioki”. Początek o godz. 15.00 na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej. Zebrane przy tej okazji datki będą przeznaczone na zorganizowanie Dnia Dziecka dla uczniów tamtejszej szkoły.

Kolędowanie w tymbarskim tonie i nie tylko  

Kolędowanie połączone z czuwaniem z bł.Karoliną odbędzie się w Zabawie w najbliższy piątek 10 stycznia. Organizuje je Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w Zabawie. Kolędowanie rozpocznie się Mszą św. o 17.00 w sanktuarium.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama