Nowy numer 4/2021 Archiwum

Prezydent Andrzej Duda uhonorował medalem misjonarza z Dębicy

Odznaczenie przyznane ks. Adamowi Bartkowiczowi pośmiertnie odebrała jego mama.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda 8 stycznia wręczył odznaczenia państwowe osobom zasłużonym w ratowaniu życia ludzkiego. W uroczystości wzięła też udział Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda.

Jak tłumaczył prezydent, Krzyże Zasługi za Dzielność i Medale za Ofiarność i Odwagę są po to, aby w symboliczny sposób podkreślić wyjątkowość tych ludzi, którzy patrzą inaczej na otaczającą ich rzeczywistość, wskazując, że taką postawę wynosi się z domu.

- Dom wychowuje, by nieść pomoc drugiemu człowiekowi, by go dostrzegać. Za to wychowanie ogromnie dziękuję. Dla mnie jest to wychowanie w duchu chrześcijańskim – pomocy drugiemu człowiekowi. Nie ma większej miłości, niż oddać życie za drugiego człowieka - mówił prezydent Andrzej Duda.

Odznaczył za zasługi w ratowaniu życia ludzkiego 43 osoby, wśród nich pośmiertnie śp. ks. Adama Bartkowicza, misjonarza ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich, pochodzącego z Dębicy. Kapłan utonął w Oceanie Indyjskim w Tanzanii 20 marca 2018 roku, ratując życie tonącemu przyjacielowi.

Prezydent Andrzej Duda uhonorował medalem misjonarza z Dębicy   Ks. Adam Bartkowicz SMA utonął w Oceanie Indyjskim, ratując życie swojemu przyjacielowi. SMA

Medal za Ofiarność i Odwagę z rąk prezydenta Andrzeja Dudy odebrała mama ks. Adama - pani Maria Bartkowicz.

Całą uroczystość można zobaczyć tutaj:

Uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych osobom ratującym życie
Prezydent.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama