Nowy numer 3/2021 Archiwum

Nowy Sącz. Jezuici zapraszają

W sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia ponownie odbędzie się centralne nabożeństwo Tygodnia Ekumenicznego.

W poniedziałek w kościele pw. Ducha Świętego w Nowym Sączu odbędzie się o godz. 17 centralne nabożeństwo w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Jezuici ponownie będą gościć duchownych i świeckich z różnych Kościołów i wspólnot chrześcijańskich istniejących na Sądecczyźnie.

W tym roku tematem Tygodnia są słowa "Życzliwymi bądźcie". Rozważania na każdy dzień modlitewnych spotkań przygotowali chrześcijanie z Malty, którzy 10 lutego obchodzą święto Rozbicia Okrętu św. Pawła, wspominając okoliczności, w jakich św. Paweł znalazł się na tej wyspie. Rozbitkom została okazana wielka gościnność i życzliwość, stąd temat tegorocznego Tygodnia Ekumenicznego.

"Historia z Dziejów Apostolskich stanowi wyzwanie dla nas, chrześcijan, zmuszonych w różny sposób zmierzyć się z kryzysem migracyjnym: Czy sprzymierzamy się z zimnymi siłami obojętności, czy też - jak Maltańczycy - okazujemy "niezwykłą życzliwość" i stajemy się świadkami, a nawet narzędziami opatrzności Bożej wobec ludzi? Gościnność odgrywa bardzo ważną rolę w dążeniu do jedności chrześcijan. Praktykowanie jej wymaga od nas hojności dla potrzebujących. Ci, którzy okazywali niezwykłą życzliwość Pawłowi i jego towarzyszom, jeszcze nie znali Chrystusa, a jednak to dzięki ich niespotykanej życzliwości podzieleni rozbitkowie zbliżyli się do siebie. Nasza chrześcijańska jedność zostanie odkryta nie tylko przez okazywanie sobie wzajemnej gościnności, ale także dzięki pełnemu miłości spotkaniu z tymi, którzy nie mówią naszym językiem i nie podzielają naszych poglądów, kultury czy wiary" - czytamy w uzasadnieniu tematu. Wszystkie materiały można pobrać TUTAJ

Nowy Sącz. Jezuici zapraszają

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama