Nowy numer 3/2021 Archiwum

Pilzno. Diecezjalne Warsztaty Muzyczne

Tylko do 14 lutego trwają zapisy na kolejną edycję warsztatów, które są zarazem szkołą modlitwy i duchowości, jak i szkoleniem muzycznym.

Od początku pomysł był taki, że chcemy tworzyć przestrzeń, gdzie młodzi mogą przyjechać, żeby się formować duchowo. To są młode, utalentowane muzycznie osoby, którzy chcą śpiewać. Na warsztatach otrzymują pewną dawkę wiedzy liturgicznej, warsztat wokalny i instrumentalny, ale przede wszystkim głęboką świadomość, po co i dla kogo warto się starać rozwijać talent - mówi ks. dr Paweł Górski, twórca i opiekun DWM, dziś proboszcz w Szymbarku.

Kolejna edycja warsztatów odbędzie się od 22 do 23 lutego w Pilźnie. W programie m. in.: codzienna Eucharystia, ćwiczenia emisji głosu, śpiew w czterogłosowym chórze, zajęcia dla instrumentalistów (gitara, sekcja smyczkowa, sekcja dęta), praca w grupach, integracja. Dodatkowo w tym roku zajęcia warsztatowe będą prowadzone z podziałem na sekcje, ale dwutorowo: dla nowych uczestników i dla tych, którzy mają za sobą doświadczenie DWM.

Pilzno. Diecezjalne Warsztaty Muzyczne  

- Diecezjalne Warsztaty Muzyczne zostały powołane przy Wydziale Duszpasterstwa Młodzieży tarnowskiej kurii i działają pod patronatem Wydziału Muzyki Kościelnej. W ciągu wielu już lat współpracowaliśmy z wieloma wybitnymi muzykami. Obecnie podjęliśmy stałą współpracę ze znanym polskim muzykiem, kompozytorem i aranżerem, współorganizatorem corocznego koncertu uwielbienia Jednego Serca, Jednego Ducha w Rzeszowie, Marcinem Pospieszalskim – mówi Magdalena Drozd, muzyk, dyrygent, koordynator DWM.

Szczegóły o zapisach i warsztatach na stronie mlodziez.diecezja.tarnow.pl

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama