GN 43/2020 Archiwum

Nowy Sącz. Zakochani u św. Rity z różą i błogosławieństwem

Szukasz pomysłu na walentynkowy wieczór? Zaproszeni są wszyscy, którzy kochają i chcą być kochani.

W tym roku po raz pierwszy w parafii Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu, gdzie znajduje się jedyne w Polsce sanktuarium św. Rity, organizowany jest wieczór walentynkowy dla zakochanych. W dzień św. Walentego, 14 lutego, na godz. 18 zaproszeni są wszyscy, którzy kochają, i ci, którzy chcą być kochani.

Nowy Sącz. Zakochani u św. Rity z różą i błogosławieństwem   Błogosławieństwo róż w czasie odpustu ku czci św. Rity. Czerwonych róż nie zabraknie także podczas wieczoru walentynkowego dla zakochanych. Beata Malec-Suwara /Foto Gość

- Szczególnie chcemy zdopingować mężczyzn. Panowie! Zapraszajcie i przybywajcie do św. Rity ze swymi Ukochanymi. Niech mężowie zaproszą żony, narzeczeni - narzeczone, chłopcy - dziewczęta. Jak wspomnieliśmy początek nabożeństwa o godz. 18. Będzie można nabyć symbole św. Rity, które są i symbolami miłości - czerwone róże. Te róże, poświęcone podczas Mszy św. mogą być piękną pamiątka dla osoby, którą kochamy. Osoby zakochane będą mogły otrzymać też podczas Mszy św. indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem - informuje Jacek Skoczeń.

Nowy Sącz. Zakochani u św. Rity z różą i błogosławieństwem   Plakat wydarzenia.

Wieczór walentynkowy dla zakochanych będzie połączony z nabożeństwem ku czci Pana Jezusa Miłosiernego, które w tutejszej parafii od wielu lat organizuje Stowarzyszenie Faustinum.

Św. Rita, oprócz tego ze jest patronką spraw trudnych i po ludzku biorąc beznadziejnych, sama żyła w małżeństwie. Znała wszelkie trudy związane z byciem żoną i matką. - Każdy z nas potrzebuje orędownictwa tej świętej w naszym odkrywaniu miłości: małżeńskiej, narzeczeńskiej, matczynej czy ojcowskiej. Dlatego wszyscy są na piątkowy wieczór zaproszeni do Nowego Sącza - dodaje Jacek Skoczeń.

Czytaj także

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama