Nowy numer 13/2020 Archiwum

Muzeum Diecezjalne w Tarnowie zaprasza w boską przestrzeń ikon

Wernisaż odbędzie się 24 lutego. Wystawę można obejrzeć do 5 kwietnia.

„Ikona - Boska przestrzeń” to temat najnowszej wystawy w Muzeum Diecezjalnym w Tarnowie. Tym razem swoje prace zaprezentują członkowie Grupy Tarnowskich Malarzy Ikon, która działa przy Pałacu Młodzieży.

Wernisaż odbędzie się w poniedziałek 24 lutego w Muzeum Diecezjalnym w Tarnowie o godz. 17. Wystawa będzie czynna do Niedzieli Palmowej 5 kwietnia.

- Skupienie piszącego ikonę, graniczące z kontemplacją i modlitwą, gwarantuje, że powstałe dzieło odwzorowuje boski świat - przekonuje ks. Piotr Pasek, dyrektor Muzeum.

- Oglądając ikony odkrywamy duchowy świat ikonopisty, obraz jego osobistych widzeń, świadectwo istnienia świata duchowego, który ujrzał - dodaje.

Wszystkim odwiedzającym wystawę ikon już dziś życzy wielu pięknych duchowych wrażeń, a przede wszystkim wewnętrznego oczyszczenia i przemiany, doświadczenia w sobie boskiej przestrzeni.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama