Nowy numer 23/2023 Archiwum

Małopolska. Pieniądze na remonty kapliczek

Urząd Marszałkowski w Krakowie przeznaczył w tym roku 750 tys. zł na remonty kapliczek. Nabór wniosków trwa do 13 marca.

O dofinansowanie remontów, renowacji mogą się jednak starać tylko jednostki samorządu terytorialnego: gminy i powiaty. Jednak każda kapliczna może zostać wzięta pod uwagę. Wystarczy, będąc właścicielem działki z kapliczką, nawiązać kontakt i współpracę z gminą czy powiatem. Kapliczki nie muszą być zabytkowe, nie muszą być wpisane do rejestru zabytków. Powinny jednak cechować się wartością historyczną i artystyczną.

Małopolska. Pieniądze na remonty kapliczek   W 2016 roku wyremontowana została dzięki dotacji z programu "Kapliczki Małopolski" m.in. zabytkowa kapliczka w Swoszowej (gmina Szerzyny). arch. UG Szerzyny

- Są one nie tylko świadectwem wiary, ale też zachwycającymi przykładami sztuki ludowej. Na przestrzeni lat wznoszone były również dla upamiętnienia ważnych wydarzeń historycznych, czy postaci. Tym samym łączą one przeszłość z teraźniejszością, dlatego nie wyobrażam sobie, że w tym roku moglibyśmy zapomnieć o przeznaczeniu środków z budżetu województwa na renowację tych wyjątkowych obiektów – mówi Witold Kozłowski, marszałek Małopolski.

Dotacja może dla pojedynczego obiekty wnieść 25 tys. złotych, co może stanowić maksymalnie 60% kosztów kwalifikowanych.

Szczegóły na stronie urzędu: KAPLICZKI MAŁOPOLSKI.

Małopolska. Pieniądze na remonty kapliczek   Plakat konkursu grantowego. arch. malopolska.pl

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast