Nowy numer 22/2020 Archiwum

Tarnów - Jamna. Bieg do Matki Bożej Niezawodnej Nadziei

Wyzwanie przebiegnięcia nocą 45-kilometrowej trasy podjęło sześć osób.

Kolejny raz środowisko biegaczy podjęło wyzwanie zmierzenia się z samym sobą i własnymi słabościami oraz ofiarowanie swojego wysiłku.

Tym razem celem była Jamna i „bieg nadziei” - do Matki Bożej Niezawodnej Nadziei. Wyzwanie przebiegnięcia trasy 45 km podjęła sześcioosobowa grupka (pięciu biegaczy i jedna biegaczka).

Bieg wystartował 28 lutego o godz. 23 spod kościoła bł. Karoliny w Tarnowie, a zakończył po sześciu godzinach przed tronem Matki Bożej Jamnejskiej, gdzie każdy mógł złożyć swój trud w sobie tylko znanej intencji.

Dlaczego nocą? - Bieg nocą ma swoją specyfikę. Przede wszystkim ze względu na ciszę, a w ciszy lepiej się rozmyśla. Po drugie jest to świadome wyjście z przestrzeni komfortu, bo już sam start o godz. 23 jest przekroczeniem tej granicy. Współczesne życie jest dosyć komfortowe, dlatego właśnie - chociażby dla równowagi - trzeba „zejść z kanapy” i podejmować wyzwania, a w ten sposób motywować siebie i innych do działania - mówi Marek Łabuz, inicjator biegu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama