Nowy numer 22/2020 Archiwum

Luszowice. "Szczęśliwy człowiek, który służy Panu"

Pod takim hasłem odbędzie się V Pielgrzymka Mężczyzn do św. Józefa.

Św. Józef wypełniając wolę Boga, wziął na siebie odpowiedzialność za życie i wychowywanie Syna Bożego. Nie jest to łatwe zadanie - ucieczka do Egiptu, powrót do Nazaretu, codzienna praca dla utrzymania rodziny, coroczna pielgrzymka do Jerozolimy, poszukiwania, gdy z Maryją „zgubili” Jezusa. Jednak św. Józef wiedział, że przez służbę Synowi służy Bogu Ojcu.

Mamy świadomość, że każde poczęte życie jest darem Boga i że każdemu dziecku, potrzebna jest bezwarunkowa miłość - taka, jaką Jezusa ukochali Józef i Maryja. Odpowiedzialność i obrona życia, udział w wychowywaniu, przykład uczciwej, rzetelnej pracy i dojrzałej postawy chrześcijańskiej to ważne zadanie mężczyzny, to naśladowanie św. Józefa.

Kościół w Luszowicach.   Kościół w Luszowicach.
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość

Przez służbę Bogu, rodzinie i bliźniemu najpełniej odnajdujemy i realizujemy swoje męskie powołanie do odpowiedzialnego i mężnego ojcostwa, które daje nam szczęście już tu na ziemi. Szczęśliwy znaczy błogosławiony. Warto zadać sobie pytanie: „W jaki sposób, ja - jako mąż, ojciec realizuję w dzisiejszej rzeczywistości służbę Bogu? Czy podążam w życiu za przykładem św. Józefa?” Przeżywając V Synod Diecezji Tarnowskiej, podczas gdy obecny rok poświęcony jest parafii, warto też podjąć refleksję: „Czy i jak przyczyniam się do rozwoju i wzrostu duchowego swojej parafii?”

Pielgrzymując do św. Józefa w Luszowicach, wsłuchując się w hasło przewodnie i niosąc własne intencje, mamy również okazję po raz kolejny pokazać naszym dzieciom u kogo szukać pomocy i wstawiennictwa w naszej codziennej służbie Bogu.

Luszowice. "Szczęśliwy człowiek, który służy Panu" Zapraszamy wszystkich mężczyzn i ojców z rodzinami z diecezji tarnowskiej na pielgrzymkę do św. Józefa Oblubieńca NMP w parafii Luszowice 19 marca 2020 roku oraz do uczestnictwa we Mszy św. odpustowej o godzinie 17.

Program pielgrzymki (dla grupy z Nowego Sącza)

  • 14.30 - wyjazd z parkingu przy ul. Obrońców Narwiku (naprzeciw Kauflandu)
  • 15.00 - zbiórka uczestników na parkingu przy kościele parafialnym w Wielogłowach
  • 17.00 - Msza św. w kościele parafialnym w Luszowicach
  • ok. 18.30 - powrót do Nowego Sącza

Koszt pielgrzymki: ok. 30 zł/osobę (w zależności od ilości uczestników). Zapisu można dokonać:

  • e-mail: obroncy.rodziny@gmail.com
  • dzwoniąc pod nr 519 169 797 (16.00-20.00.

Prosimy również o przekazywanie informacji od osób, którzy będą pielgrzymować z różnych stron naszej diecezji.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama