Nowy numer 22/2020 Archiwum

Co z Ekstremalną Drogą Krzyżową?

Na terenie diecezji tarnowskiej zaplanowano kilkadziesiąt tras przeznaczonych na medytację męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa. Czy wydarzenie zostanie odwołane?

W związku z zagrożeniem epidemią koronawirusa w Polsce rzecznik Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, która w tym roku ma temat "Od zranienia do przebaczenia", wydał komunikat:

Istotą Ekstremalnej Drogi Krzyżowej jest indywidualna, samotna wędrówka w nocy. EDK jest projektem globalnym, dlatego inicjatorzy zachęcają, aby uczestnicy podjęli intencję modlitwy o ustanie pandemii koronawirusa. EDK, jako wydarzenie nie zostaje odwołane ponieważ, każdy wędruje w samotności. Nie ma konieczności wspólnego uczestniczenia we Mszy Świętej na rozpoczęcie EDK. Dotyczy to miejscowości, w których ilość osób uczestnicząca we Mszy Świętej była znacząca. W tym roku można zaplanować początek EDK w mniejszym gronie. Na przykład w gronie przyjaciół przy przydrożnym krzyżu, czy pod kościołem.  

W diecezji tarnowskiej przygotowano kilkadziesiąt tras EDK. Na stronie www.edk.org.pl można znaleźć odpowiednią dla siebie trasę i wybrać tę, która będzie odpowiednia. Szczegóły znają liderzy poszczególnych tras  EDK.  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama