Nowy numer 22/2020 Archiwum

Nowy Sącz. Maltańczycy chcą pomagać w zakupach

Członkowie działającego przy par. pw. MB Niepokalanej Stowarzyszenia Maltańczycy Służba Medyczna ruszają do pomocy starszym mieszkańcom miasta w robieniu zakupów.

Jak informuje komendant ks. Andrzej Faron pełnoletni wolontariusze Stowarzyszenia Maltańczycy Służba Medyczna, z zachowaniem wszelkich rygorów sanitarnych, oferuje bezinteresowną pomoc w Nowym Sączu i okolicy dla samotnie zamieszkujących osób starszych. Jest to pomoc w zrobieniu zakupów. Szczególnie starsi i schorowani nie powinni w tym czasie przebywać w miejscach, gdzie gromadzą się ludzie, bo oni najbardziej narażeni są na ciężki przebieg chorób wywołanych koronawirusem. Pomocy będą udzielać pełnoletni wolontariusze.

- Schemat jest następujący. Osoba potrzebująca kontaktuje się z nami telefonicznie. Podaje listę koniecznych sprawunków. My realizujemy ją i własnym transportem, samochodem maltańskim dowozimy do miejsca zamieszkania i bezpiecznie przekazujemy - mówi ks. Andrzej Faron, założyciel Stowarzyszenia Maltańczycy Służba Medyczna. 

Nowy Sącz. Maltańczycy chcą pomagać w zakupach   Plakat towarzyszący akcji maltańczyków. arch. Maltańczycy
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama