Nowy numer 22/2020 Archiwum

Diecezja tarnowska. Weź udział w Drodze Krzyżowej on-line

Wiele parafii przygotowuje transmisje przez kanały YouTube i fanpage w mediach społecznościowych.

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski zachęcił do odwiedzania stron internetowych swoich diecezji i parafii, gdzie podawane są informacje o transmisjach. "W tym trudnym czasie niech łączy nas modlitwa" - zaapelował ks. Paweł Rytel-Andrianik.

Dziś kolejny piątek Wielkiego Postu. Z powodów pandemii utrudnione jest uczestnictwo w nabożeństwie Drogi Krzyżowej w kościele, ale nie niemożliwe. Włączmy się w modlitwę przez kanały YouTube, a także fanpage, na których będą przeprowadzane dziś transmisję z nabożeństwa.

Wiele parafii, które do tej pory nie transmitowały nabożeństw, teraz to robi przez media społecznościowe. Kapłani organizują także transmisje on-line z codziennej modlitwy różańcowej w kościołach i kaplicach przed Najświętszym Sakramentem o ustanie pandemii, za wszystkich chorych i tych, którzy niosą im pomoc.

Widać, jak bardzo to ludzi mobilizuje i na Różańcu w jednej z parafii potrafi modlić się nawet grubo ponad 2000 osób. Dołączajcie do nich. Właśnie teraz najbardziej potrzebujemy modlitwy za siebie, za drugiego i za cały świat.

Drogę krzyżową dla młodych organizuje on-line Chrystus w Solnym Mieście. Nabożeństwo odbywać się będzie na Facebooku grupy, który znajdziecie TUTAJ. Start o 19.30.

Liturgiczna Służba Ołtarza Diecezji Tarnowskiej przygotowała wykaz niektórych parafii, które transmitują modlitwę przez kanały YouTube.

Transmisje Mszy św. i nabożeństw prowadzi wiele kościołów diecezji tarnowskiej, m.in.:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama