GN 14/2020 Archiwum

Bp Andrzej Jeż: Wyjdziemy z tej pandemii razem z Chrystusem

W IV Niedzielę Wielkiego Postu biskup tarnowski przewodniczył Mszy św. w tarnowskiej katedrze.

W czasie homilii biskup tarnowski Andrzej Jeż mówił o godności, wielkości niepowtarzalności każdego człowieka przed Bogiem.

Odnosząc się do Ewangelii, zwrócił uwagę, że czas pandemii jest dla nas szansą na dostrzeżenie rzeczy najważniejszych. - Czasem dopiero doświadczenie trudu otwiera nasze oczy - dodał.

Zachęcał diecezjan do refleksji nad naszymi relacjami z Bogiem i drugim człowiekiem, najbliższymi, odkrywania ich wartości. Pytał o to, czy dziś w obecnej sytuacji jesteśmy w stanie przeżywać radość ze zmartwychwstania Chrystusa. Wskazywał, że radością Jezusa nawet w najtrudniejszym czasie było bycie w sprawach Ojca.

- Wyjdziemy z tej pandemii, ale wyjdziemy tylko razem i wyjdziemy razem z Chrystusem. Pytanie, jak wykorzystamy ten dar popatrzenia w pełnym świetle Chrystusa na nasze życie, na otaczającą nas rzeczywistość, na nasze relacje z Bogiem i drugim człowiekiem - mówił pasterz Kościoła tarnowskiego. - Bardzo ważne, żeby w nasze życie wtargnęło Światło - Jezus Chrystus, który daje nam życie, który pozwala nam wzrastać w miłości ku Bogu, ku drugiemu człowiekowi - dodał.

Całą homilię zobacz na kanale YT Portalu Diecezji Tarnowskiej:

bp Jeż - homilia na czas zarazy IV nd Wielkiego Postu / 22.03.2020
Diecezja Tarnowska

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama