Nowy numer 22/2020 Archiwum

Noc poucza nas czym jest światło

Seminaryjna grupa powołaniowa "Semeron" przygotowała dla młodzieży materiały do duchowego przeżycia Triduum Sacrum.

Wraz z Diecezjalnym Dziełem Powołań grupa „Semeron” przygotowała materiały w postaci rozważań Słowa Bożego na Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę. Rozważania te poprowadzone są w duchu rozeznania drogi życiowego powołania.

- „Myśleliśmy, że możemy być zdrowi w chorym świecie”, mówił papież Franciszek na pustym Placu św. Piotra. Nie do wszystkiego możemy się przygotować fizycznie, ale Bóg przez swoje Słowo, które czyta nam we wspólnocie Kościół, przygotowuje nasze serca do przeżywania codzienności. Musimy wiedzieć jedno w tej sytuacji: noc poucza nas czym jest światło - mówi ks. Tomasz Rąpała, ojciec duchowny w WSD w Tarnowie, opiekun grupy „Semeron”.

Noc poucza nas czym jest światło   W Wielki Czwartek audycja powołaniowa. arch. Semeron

Klerycy ze wspólnoty „Semeron” przypominają, że Słowo Boże czytane z wiarą jest światłem na naszych drogach. Jezus przez swoje słowo zawsze do nas mówi, wskazuje nam drogę.

W załączniku umieściliśmy materiały na to szczególne triduum. Propozycja na każdy dzień to modlitwa, fragment z Pisma Świętego, rozważanie, odpowiedź i zadanie.

- Przygotowaliśmy audycję na ten temat, która będzie w radiu RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz w Wielki Czwartek o g. 13.15 - dodaje ks. Tomasz Rąpała.

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama