Nowy numer 22/2020 Archiwum

Brzeźnica. Jakby to miejsce było dla Niego

Kościół św. Jana Chrzciciela w Brzeźnicy k. Dębicy wzbogacił się o obraz "Jezu, ufam Tobie".

Poświęcenie obrazu odbyło się w minioną Niedzielę Miłosierdzia. Ufundowali go anonimowi darczyńcy. Wizerunek Jezusa Miłosiernego namalował tarnowski artysta Marek Niedojadło.

- Jedna z parafianek ponad rok męczyła mnie o ten obraz. Cały czas jej mówiłem, że w naszym kościele nie ma za bardzo gdzie go powiesić. Ona jednak nie odpuszczała. I bardzo dobrze, bo dzięki jej uporowi mamy go w naszym kościele - opowiada miejscowy proboszcz ks. Mariusz Maziarka.

Brzeźnica. Jakby to miejsce było dla Niego   Autorem obrazu jest malarz Marek Niedojadło z Tarnowa. Sławomir Matusik

Odpowiednie miejsce dla Pana Jezusa Miłosiernego znalazł w kościele malarz Marek Niedojadło. - Po zamontowaniu na ścianie obrazu okazało się, że wpasował się idealnie. Jakby to miejsce było dla niego - zauważa brzeźnicki proboszcz.

Dla parafian obraz jest zachętą do zaufania Jezusowi w najtrudniejszych chwilach i do modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia. Z taką inicjatywą wychodzą oni sami podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, która odbywa się w parafii od poniedziałku codziennie przed wieczorną Mszą św.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama