Nowy numer 4/2021 Archiwum

100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II (AKTUALIZACJA)

Msze św., nabożeństwa, modlitewne czuwania, koncerty i przedstawienia, a także pielgrzymki i sadzenie drzew - tak parafie będą świętować 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II podczas epidemii.

Niektóre parafie już zdradzają, jak będą świętować 100. rocznicę urodzin Karola Wojtyły - św. Jana Pawła II.

Bochnia, parafia św. Pawła

W niedzielę 17 maja po wszystkich Mszach św. przy figurze papieża będzie chwila specjalnej modlitwy dziękczynnej za jego życie, pontyfikat i świętość.

Dębica, parafia św. Jadwigi

Miasto Dębica oraz parafia św. Jadwigi w Dębicy organizują koncert „Dębica śpiewa dla Papieża”. Będzie on transmitowany na żywo na profilu Facebook miasta Dębica w niedzielę 17 maja o godz. 19. W koncercie wystąpią Jan Wojdak, Eleni, Mateusz Mijal, siostry służebniczki dębickie oraz artyści i muzycy z Dębicy i całego kraju.

Grybów

W niedzielę 17 maja po Mszach św. rodzice dzieci komunijnych odbiorą po Mszach św. sprzed Centrum Duszpasterskiego 100 sadzonek na 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II. Sadzonki każde z dzieci posadzi w odpowiednim miejscu przy swoim domu.

Jodłowa

„Z różańcem do Wadowic”. Z inicjatywy młodzieży organizowane jest symboliczne pielgrzymowanie do Wadowic, miejsca urodzin Jana Pawła II. Będzie polegało na tym, że chętne osoby na 100 godzin przed rocznicą urodzin Ojca Świętego wyruszą indywidualnie, rodzinnie lub w gronie przyjaciół w symbolicznej pielgrzymce (spacerze) do wyznaczonych miejsc na terenie parafii, pokonując przy tym kilka kilometrów, co po zsumowaniu da oczekiwany odcinek drogi z Jodłowej do Wadowic, tj. 159 km. Wyznaczonymi miejscami są: kościół sanktuaryjny, kaplice w Wisowej i Dębowej oraz kapliczki pomiędzy Potokami a Porębami przy drodze asfaltowej na wysypisko, krzyż papieski na skrzyżowaniu do Maślakowic i w Nadolu.

„100 godzin przed 100. rocznicą urodzin Jana Pawła II” rozpocznie się Msza św. w kościele w Jodłowej w czwartek 14 maja o godz. 18. Parafia zaprasza także do włączenia się w akcję modlitewną polegającą na odmawianiu Różańca. - Zachęcamy parafian do nieustannego odmawiania Różańca przez 100 godzin w wyznaczonych intencjach. Będzie to realizowane w ten sposób, że od godz. 18 w czwartek co godzinę Różaniec odmawiać będzie kolejna osoba. Modlitwa będzie trwała dzień i noc, bez przerwy przez 100 godzin. To piękny pomnik, który jako parafianie z Jodłowej zbudujemy papieżowi na 100. rocznicę urodzin. Liczymy, że zgłosi się do maratonu modlitewnego wiele osób. Zapisy w zakrystii po Mszach św. - mówią organizatorzy.

Krynica Zdrój, parafia WNMP

Włączając się w obchody 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, parafia zaprasza do stworzenia teledysku „Cała Krynica tańczy dla Jana Pawła II”. Nagranie tańca do utworu „Ojcze, prowadź mnie” należy wysłać do 17 maja. Szczegóły na stronie internetowej Centrum Kultury i na Facebooku.

Kwiatonowice

Z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II w niedzielę 17 maja parafianie będą się modlić przy jego relikwiach. - W sam dzień uczcimy go modlitwą pod pomnikiem. Dzięki życzliwości ks. prałata Antoniego otrzymaliśmy z Rzymu kilka pamiątek, które św. Jan Paweł II otrzymywał w czasie audiencji jako prezenty. Od teraz będą one już na stałe w naszej parafii. Teraz będzie z nich wystawa, a później umieścimy je w odpowiedniej gablocie - wyjaśnia ks. proboszcz Antoni Mulka.

Limanowa, bazylika MB Bolesnej

W niedzielę 17 maja o 14.30 Telewizja Trwam wyemituje program słowno-muzyczny „Maryjo, Tobie zawierzyłem” w hołdzie Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II w setną rocznicę urodzin. Program będzie retransmitowany w poniedziałek 18 maja o 13.30.

Lipnica Murowana

W niedzielę 17 maja 10 minut przed Mszą św. o 9.00 i 10.30 odbędzie się spektakl słowno-muzyczny poświęcony papieżowi Polakowi.

Mielec, parafia MBNP

Osoby, które brały udział w konkursie wiedzy o św. Janie Pawle II, są zaproszone na nabożeństwo ze św. Janem Pawłem II 18 maja o godz. 18, po którym będzie ogłoszenie wyników i rozdanie nagród. Zakończył się również czas oddawania prac na konkurs plastyczny dla dzieci „Jan Paweł II Wielki Polak i Wielki Pielgrzym”. Oddano 32 prace. Wyniki będą opublikowane w najbliższym tygodniu na stronie internetowej parafii. W poniedziałek 18 maja po nabożeństwie ze św. Janem Pawłem II o godz. 18. organizatorzy wręczą nagrody dla zwycięzców.

Porąbka Uszewska

Parafia św. Andrzeja Apostoła w Porąbce Uszewskiej będzie świętować setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II w poniedziałek, 18 maja. Wtedy odbędzie się specjalny modlitewny montaż słowno-muzyczny połączony z modlitwą różańcową, tak umiłowaną przez św. Jana Pawła II, nabożeństwem majowym oraz uroczystą Mszą św. Następnie przedstawiciele Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej złożą bukiet w barwach papieskich przed pomnikiem Jana Pawła II, gdzie zostaną również zapalone znicze oraz odmówione modlitwy dziękczynne za jego życie, pontyfikat i świętość. W jubileuszowym darze św. Janowi Pawłowi II wspólnota parafialna złoży nieustanną modlitwę różańcową trwającą sto godzin.

Rajbrot

Do 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II parafia będzie się przygotowywać przez modlitewne triduum przy relikwiach Ojca Świętego. Modlitwa potrwa od czwartku 14 maja do soboty 16 maja. Nabożeństwa będą odprawiane o 18.00.

Tarnów, filipini

W sobotę 16 maja po wieczornym nabożeństwie majowym, ok. godz. 20 odbędzie się czuwanie modlitewne „Godzina zachwytu nad Panem ze św. Janem Pawłem II” z okazji 100. rocznicy jego urodzin.

Tuchów, par. św. Jakuba

W niedzielę 17 maja o godz. 10 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. dziękczynna za życie i dzieła św. Jana Pawła II z racji rocznicy urodzin.

Wietrzychowice

W niedzielę 17 maja w kościele parafialnym zostanie poświęcona chorągiew Jana Pawła II, a  proboszcz umieści złote serce w specjalnej gablocie jako wotum za łaski.

Zaborów

W niedzielę 17 maja po Mszy św. o godz. 11 będzie poświęcenie figury św. Jana Pawła II, znajdującej się w kościele.

Zalasowa

W niedzielę 17 maja po Mszy św. o godz. 16 grupa młodzieżowa przedstawi w kościele montaż słowno-muzyczny z okazji 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama