Nowy numer 4/2021 Archiwum

Nowy Sącz. Będzie urodzinowy tort i honorowa warta przy świętym

Rycerze Jana Pawła II w diecezji tarnowskiej rosną w siłę. Żaden koronawirus nie pozbawi ich radości świętowania urodzin patrona. Zwłaszcza takich, które trafiają się raz na 100 lat.

Setna rocznica urodzin świętego Jana Pawła II to data wyjątkowa. Wyjątkowa dla wszystkich katolików, wyjątkowa dla nas Polaków.

Szczególnie pamiętają o tym dniu i przygotowują się do niego parafianie z parafii św. Jana Pawła II w Nowym Sączu. Przygotowują się do tej uroczystości także Rycerze Zakonu św. Jana Pawła II, którego pierwsza chorągiew w naszej diecezji erygowana została w ubiegłym roku właśnie przy tej parafii.

Pisaliśmy o tym tutaj:

18 maja 2020 roku to - jak mówił generał Zakonu Rycerzy św. Jana Pawła II, zacny brat Krzysztof Wąsowski - jeden z najważniejszych dni w historii Zakonu. Dzień dziękczynienia Panu Bogu za wyjątkowego Świętego. Świętego, którego większość z nas słuchała, podziwiała, kochała, z którym wielu z nas się spotykało, ale też świętego, o którym dzisiaj wielu chce zapomnieć. Dlatego tak ważne jest, aby ciągle przypominać, wsłuchiwać się i żyć na co dzień nauczaniem Jana Pawła II.

Zakon Rycerzy św. Jana Pawła II powstał 9 lat temu. Dzisiaj to ponad 700-osobowa rzesza mężczyzn z trzech prowincji: polskiej, ukraińskiej i kanadyjskiej, którzy chcą żyć nauczaniem naszego świętego rodaka. Chcą żyć, odkrywać i przeżywać ciągle na nowo powołanie mężczyzny do bycia chrześcijaninem, patriotą, ojcem rodziny w duchu św. Jana Pawła II.

Planów na wyjątkowe przeżycie tego dnia było wiele, ale niestety musiały zostać zweryfikowane. Rycerze nie mogą być tego dnia przy grobie swego patrona w Rzymie. Zgromadzą się za to w poniedziałkowy poranek w Krakowie, w sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach. Tam o godz. 7 generał Zakonu wraz z oficerami generalnymi oraz braćmi z komandorii krakowskiej, tarnowskiej i bielsko-żywieckiej wezmą udział we Mszy świętej dziękczynnej za dar życia Karola Wojtyły. Będą adorować Pana Jezusa, polecając sprawy świata, naszej ojczyzny, zakonu i naszych rodzin. Po południu uroczystości przeniosę się do poszczególnych chorągwi, których w Polsce jest już ponad 60.

Nowy Sącz. Będzie urodzinowy tort i honorowa warta przy świętym   W Polsce jest już ponad 60 chorągwi Zakon Rycerzy św. Jana Pawła II. arch. Jacek Skoczeń

Zanim to nastąpi bracia rycerze przygotowują się do tego wyjątkowego dnia poprzez nowennę do św. Jana Pawła II. Nie inaczej jest i w parafii św. Jana Pawła II, która także w sposób wyjątkowy przeżywa te dni. Wraz ze swym proboszczem ks. prał. Zbigniewem Biernatem, który jest także kapelanem chorągwi sądeckiej, parafianie, codziennie, począwszy od 9 maja, odmawiają nowennę do św. Jana Pawła II, która kończy się uroczystym błogosławieństwem relikwiami Świętego Papieża.

Nowy Sącz. Będzie urodzinowy tort i honorowa warta przy świętym   Wraz ze swym proboszczem ks. prał. Zbigniewem Biernatem, który jest także kapelanem chorągwi sądeckiej, parafianie, codziennie, począwszy od 9 maja, odmawiają nowennę do św. Jana Pawła II. (zdjęcie archiwalne) Beata Malec-Suwara /Foto Gość

Przez całą niedzielę, 17 maja, odprawiane będą Msze św. dziękczynne, po których bracia rycerze zaciągną wartę honorową prze relikwiach świętego papieża Polaka.

Sam dzień urodzin będzie świętem wielkiej radości, jak na urodziny przystało. Rycerze zadbali nawet o to, by nie zabrakło urodzinowego tortu. Na Mszę św. o godz. 20 zaproszeni są także bracia kandydaci z nowo tworzonej chorągwi przy parafii Nawiedzenia NMP w Nawojowej. 3 maja tego roku miała tam powstać kolejna już chorągiew Rycerzy Jana Pawła II w naszej diecezji. Niestety epidemia spowodowała przeniesienie tej uroczystości na inny termin.

Cieszmy się i radujmy, wszak takie urodziny trafiają się raz na 100 lat!

Vivat Jesus! Totus Tuus!

Br. Jacek Skoczeń, Rycerz wiary
Zakon Rycerzy św. Jana Pawła II
Chorągiew św. Jana Pawła II w Nowym Sączu

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama