Nowy numer 4/2021 Archiwum

Taniec dla Papieża przy kościele i na podwórku

W Tarnowie przy kościele pw. bł. Karoliny grupa tancerzy lednickich zatańczyła dla św. Jana Pawła II. I nie tylko tam…

Z powodu epidemii koronawirusa nie mogły się odbyć w miejscach publicznych tańce lednickie dla św. Jana Pawła II z okazji jego urodzin.

Mimo to tancerze nie dali za wygraną. W łączności z Lednicą i całą Polską tańce odbyły się 17 maja w Tarnowie przy kościele pw. bł. Karoliny. Więcej o tym przeczytacie na stronie naszego diecezjalnego radia RDN.

Rodzina Kingi i Dariusza tańczy w swoim ogrodzie.   Rodzina Kingi i Dariusza tańczy w swoim ogrodzie.
FB

Tańce dla Ojca św. przeniosły się także na domowe podwórko w Lewniowej. - Od paru lat rodzinnie bierzemy udział w uroczystościach upamiętniających urodziny Jana Pawła II. Tańcem i śpiewem dziękujemy za Jego pontyfikat.

W tym roku nie mogło być inaczej, choć niestety bez udziału ludzi i innych tancerzy, ale na własnym podwórku oddaliśmy cześć naszemu papieżowi. Cała nasza rodzina założyła białe lednickie stroje, tańczyliśmy i flagowali do pięknej pieśni, która zaczyna się słowami wypowiedzianymi przez papieża na początku jego pontyfikatu „Nie lękajcie się, otwórzcie drzwi Chrystusowi”. Słowa Ojca świętego w tym trudnym czasie są dla nas pokrzepieniem i wsparciem, wiemy że on jest i czuwa nad nami - mówią Kinga i Dariusz Gawęccy z dziećmi.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama