Nowy numer 23/2020 Archiwum

Akcja Katolicka wznawia peregrynację obrazu i relikwii św. Jana Pawła II

Nawiedzenie już 25 maja rozpocznie się w kościele parafialnym w Dębicy-Latoszynie.

Akcja Katolicka Diecezji Tarnowskiej wznawia peregrynację obrazu i relikwii św. Jana Pawła II, która w związku z zagrożeniem pandemią została zawieszona w marcu.

"W obecnym czasie przy zachowaniu obowiązujących przepisów sanitarnych będziemy kontynuować nasze duchowe przygotowanie do jubileuszu 25-lecia reaktywacji naszego stowarzyszenia, modląc się w sposób szczególny o ustanie pandemii za przyczyną naszego patrona - św. Jana Pawła II" - informuje zarząd diecezjalny AKDT, zauważając, że istotna zmiana dotyczy jedynie oddania czci relikwiom. Nie będą podawane wiernym do ucałowania.

Peregrynacja obrazu i relikwii św. Jana Pawła II odbędzie się jeszcze w 6 dekanatach diecezji tarnowskiej. Są to: Dębica-Zachód, Pilzno i 4 tarnowskie dekanaty. 25 maja św. Jana Pawła II powitają parafianie w kościele w Dębicy-Latoszynie.

Z kolei zakończenie peregrynacji planowane jest 2 lipca w tuchowskim klasztorze, podczas wielkiego odpustu ku czci Matki Bożej Tuchowskiej.

Przypominamy, że nawiedzenie relikwii i obrazu św. Jana Pawła II w parafiach, w których działa Akcja Katolicka, rozpoczęło się 18 maja 2019 r., w 99. rocznicę urodzin papieża Polaka. Hasłem peregrynacji są słowa Ojca Świętego, które wypowiedział podczas inauguracji pontyfikatu na pl. św. Piotra w Rzymie: "Otwórzcie drzwi Chrystusowi".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama