Nowy numer 28/2020 Archiwum

Bł. o. Zbigniew Strzałkowski. Premiera niezwykłego filmu

Po 31 latach możemy zobaczyć filmowe kadry z udziałem przyszłego męczennika i błogosławionego.

W piątek 5 czerwca, na dwa dni przed liturgicznym wspomnieniem męczenników bł. o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka, miała miejsce premiera archiwalnego filmu zrealizowanego w lutym 1989 roku przez o. Feliksa Stasicę, ówczesnego prowincjała, oraz o. Zdzisława Gogolę, ówczesnego rektora Franciszkańskiego Seminarium Duchownego w Krakowie. Ojcowie w czasie wizytacji franciszkańskich placówek misyjnych uwiecznili postać i głos o. Zbigniewa Strzałkowskiego z początku jego pobytu w Peru.  

- Dziś, po 31 latach, dzięki Opatrzności Bożej, możemy oglądać kadry nagranego wówczas filmu. Są one niezwykle cenne, bo pokazują nie tylko realia misyjne, z jakimi spotkali się franciszkanie rozpoczynając pracę w Peru, ale przede wszystkim postać bł. Zbigniewa Strzałkowskiego - pisze na portalu męczennicy.franciszkanie.pl Anna Dąbrowska. Zapraszamy do obejrzenia niezwykłego dokumentu:

Bł. Zbigniew Strzałkowski w odkrytych kadrach filmu z Peru z 1989 r.
Michał i Zbigniew

Więcej informacji o błogosławionych znajdziecie na stronie męczennicy.franciszkanie.pl oraz na kanale youtube.com/MichaliZbigniew

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama